Home / News / BoardGameNews – umarł król, niech żyje BGG

BoardGameNews – umarł król, niech żyje BGG

W ostatnim roku strona BoardGameNews – największy portal z newsami o grach planszowych, przeszedł wiele. Dwie zmiany wyglądu, jedna z nich połączona nawet ze zmianą silnika, zmiana modelu wspierania strony. Wszystko po to, aby właściciel BGN Eric W. Martin mógł więcej pisać, zamiast zajmować się biznesową stroną serwisu. Niestety pod koniec roku strona zniknęła – serwer nie wytrzymał nowego silnika, popularności serwisu, a może po prostu był do kitu 😉 Więcej o tym można było jakiś czas temu przeczytać na tymczasowej wersji BGN. Tam też można było znaleźć informacje, że Eric planuje wskrzesić serwis w nowej formie.

Dzisiaj już wiemy jakiej – BGN od stycznia stanie się częścią serwisu Board Game Geek. Na tamtejszym forum rozgorzała już gorąca dyskusja, przy której wszystkie dotychczasowe wątki na Games Fanatic chowają się ze wstydu. Można przeczytać mocne słowa: jak monopol (nie, nie ten planszowy), zamach na niezależność, cała władza w jednych rękach (i chciałem przypomnieć, że nie mówimy o polityce, a o grach planszowych).

Ja się cieszę – bardzo lubię BGN i doceniam pracę jaką wkłada założyciel tej strony abyśmy byli na bieżąco z nowinkami ze świata planszówek. Mam nadzieję, że ekipa BGG stworzy dla Erica nowe i wygodne miejsce, gdzie będzie mógł całkowicie oddać się swojej pasji czyli pisaniu.


 

Facebook Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

dwa × 4 =