Home / News / Co w nowym ŚGP?

Co w nowym ŚGP?

Na stronie Świata Gier Planszowych ukazał się artykuł dotyczący zawartości numeru – a ponieważ ŚGP już w przyszłym tygodniu będzie można kupić – przeklejam ten tekst, by każdy mógł zadecydować, cz warto biec do EMPIku, by kupić pismo. Oto zapowiedź numeru:

W zimowym numerze znów będzie można przeczytać masę wywiadów. Przede wszystkim wywiad numer jeden – w ramach tematu numeru przeprowadziliśmy rozmowę z Tomkiem „Morano” Jędruszkiem, rewelacyjnym ilustratorem. Fanom gier Fantasy Flight Games, czy, żeby daleko nie szukać, Wydawnictwa Portal, nie trzeba go przedstawiać. To on stoi za szeregiem produkcji z serii „Gra o tron”, z których najświeższa wydana w Polsce do Bitwy Westeros Galakty z jego pudełkową ilustracją. Morano opowiada o tym… jak wygląda praca ilustratora, jak wyglądają zlecenia i jak zorganizowany jest jego dzień pracy.


Drugim materiałem, którym szczególnie chciałbym się pochwalić, jest przeprowadzona na targach w Essen i zaktualizowana nieco później rozmowa z Jarkiem Basałygą z Egmontu. Zdradził nam, jakie gry szykuje wydawnictwo na rok 2011 i to właśnie na naszych łamach informacja ta zostanie ogłoszona po raz pierwszy. Bez wątpienia szykuje się nam bardzo fajny, egmontowy rok.
Jeśli jesteście ciekawi, kto stoi za grą Showbusiness, polecam wywiad z jej twórcą, Grzegorzem Majewskim. Opowiada on m.in. o tym, dlaczego gra traktuje właśnie o przemyśle muzycznym i jak to jest, że oddaje ten temat tak plastycznie. W rozmowie z Marcinem Korzenieckim odsłonił także kulisy jej powstawania.
To naturalnie nie wszystko, co mamy do powiedzenia w kontekście wywiadów. Relacja z Essen tym razem została stworzona z wypowiedzi uczestników targów, wśród których są m.in. Petr Murmak z CGE czy Uwe Rosenberg, autor Agricoli, Fasolek czy Merkatora. Adam Kałuża opowiada o swoim K2 przy okazji recenzji tej gry. Marek Pańczyk przedstawia kulisy powstawania zdigitalizowanej wersji Neuroshimy Hex na platformę iPhone.
ŚGP#16 już za kilka dni trafi do sklepów. Polecam go serdecznie – jest w nim masę świetnych informacji, którymi dzielą się z czytelnikami nasi rozmówcy.


 

Facebook Comments

One comment

  1. Dziś (kolejny już raz…) w Empiku na wrocławskim rynku nadal nie było ŚGP. Nie miał go też wrocławski sklep Planszóweczka.pl.

    Poprzedni numer ŚGP też miała spore opóźnienie w stosunku do zapowiadanych terminów.

    Czy w ogóle można ufać w terminy podawane w kontekście ŚGP?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

3 − jeden =