Home / News / Najlepsza gra XV edycji Pionka to…

Najlepsza gra XV edycji Pionka to…

Na każdej edycji Pionka organizujemy plebiscyt – na zakończenie imprezy, gdy uczestnicy zbierają się do domu każdy może wrzucić do urny kartę na której wpisał 3 gry planszowe, które podobały mu się na Pionku najbardziej. Plebiscyt z jednej strony niewielki, lokalny, z drugiej strony swój ciężar gatunkowy ma – w końcu na Pionka przybywa te 300-400 osób, gier na Pionku zawsze wybór wielki, ponad 200, statystycznie można już zacząć te wyniki traktować poważnie. W każdym z plebiscytów głosuje około 100 osób – wcale nie mało.

W poprzednich edycjach Pionka plebiscyt wygrywały świetne gry. Na 7. edycji wygrał Pandemic, 8. edycję wygrały Pędzące żółwie, 9. edycję wygrał Dominion, podczas 10. edycji mieliśmy wyjątkowo remis – najwięcej głosów zgarnęła Battlestar Galactica oraz ponownie Dominion, dwunasta edycja to zwycięstwo Dixita, a trzynasta to ponownie Dixit. Podczas 14. edycji uczestników ogarnęło Zombiakowe szaleństwo i to Zombiaki zwyciężyły plebiscyt.

Wszystko to dobre gry, wybory bez pudła, dowodzące, że plebiscyt ma swoją skromną wartość. Piszę o tym wszystkim, ponieważ rok 2010 jest piekielnie, ale to piekielnie dobry dla polskich gier, ukazało się naprawdę wiele świetnych polskich gier. I – jak zapewne już się domyślacie – znalazło to odzwierciedlenie podczas plebiscytu na najlepszą grę 15. edycji Pionka.

Panie i Panowie! Zwycięzcą zostało K2, Adama “Folko” Kałuży! Gratulujemy!

Na drugim miejscu 51. Stan, na trzecim Pret-a-Porter. Pierwszy raz w historii Pionka wszystkie trzy miejsca na podium zajęły polskie tytuły. Jestem z tego faktu bardzo szczęśliwy, bardzo dumny i mam nadzieję, że rok 2011 będzie dla nas wszystkich równie udany!

Oto cyferki dotyczące pierwszej dziesiątki – czyli miejsce, tytuł, ilość oddanych głosów:

1. K2 – 33

2. 51. Stan – 21

3. Pret-a-Porter – 15

4. 7 Cudów – 14

5. Fauna – 9

6. Dominion – 8

7. Powrót do wnętrza ziemi – 5

8. Magnum Sal – 4

9. Egizia – 4

10. Neuroshima HEX – 4

Wśród oddających głos wylosowałem 3 osoby, które otrzymają w prezencie grę planszową. Skontaktujemy się z nimi mailowo (niestety, nie znam imienia i nazwiska tych osób, bowiem mam do nich tylko adres kontaktowy :).


 

Facebook Comments

2 komentarze

  1. Chciałem podziękować wszystkim głosującym na K2 🙂

  2. I pytanie… Powrót czy podróż do wnętrza ziemi 😉

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

dwanaście − cztery =