Home / Aktualności / Wyborcza, Erynie, nakłady i sprostowania

Wyborcza, Erynie, nakłady i sprostowania

eryniePlanszaTylTycjan pisał niecały tydzień temu o artykule w Gazecie Wyborczej traktujący o inwestycji NBP w Pret-A-Porter. W piątek pojawił się kolejny, tym razem mówiący o grze towarzyszącej książce Erynie wydanej przez Kuźnię Gier. Artykuł możecie przeczytaj na portalu gazeta.

Nie pisałbym pewnie o tym, gdyby nie to, że przy okazji możecie dowiedzieć się jaka naprawdę była sprzedaż Małych Powstańców przez rok od ich wydania. Dla przypomnienia – we wcześniejszym artykule pojawiła się informacja, że NBP chciałoby sprzedać 800 sztuk Pret-A-Porter, a dla porównania dodało, że Małych Powstańców wydawnictwa Egmont sprzedało się 166 sztuk. Na reakcję długo nie było trzeba czekać – po niedługim czasie artykuł został poprawiony i wstawiono liczbę szacowanych 2000 sztuk. Co ciekawe ten sam artykuł pojawił się w wersji drukowanej z liczbą 166 sztuk. Kolejnego dnia pojawiło się drukowane sprostowanie, ale z tego co wiem nie było też ono prawidłowe (podano inne dane niż przekazał Egmont). Tak więc teraz możecie zobaczyć sprostowanie do sprostowania do poprzedniego artykułu – powiem tylko, że gdyby od początku przy planowanych 800 sztukach Pret-A-Porter (które osobiście uważam, że będzie dobrym wynikiem, ponieważ trudno porównywać sprzedać rodzinnej gry i gry typowo dla graczy) podano prawidłową liczbę, wówczas te 800 sztuk nie robiłoby dużego wrażenia 😉

A swoją drogą i do tego artykułu wkradł się błąd: Jarek Basałyga zmienił imię i stał się Janem 😉


 

Facebook Comments

4 komentarze

 1. Avatar

  ale za to “Według Jana Basałygi” 🙂
  No nie da się podać jak widać prawdziwych informacji w prasie …

 2. Avatar

  O.o. w linkowanym artykule pojawiła się nawet informacja o 8 tys. sprzedanych Małych Powstańców.

 3. Avatar

  Chyba nie za wyraźnie napisałem to w tym miejscu:

  “Nie pisałbym pewnie o tym, gdyby nie to, że przy okazji możecie dowiedzieć się jaka naprawdę była sprzedaż Małych Powstańców przez rok od ich wydania.”

  Tak Małych Powstańców sprzedało się około 8 tyś sztuk. Niezły wynik nie? 🙂

 4. Avatar
  Witold Janik

  Hej, co jest?! Nie przypominam sobie, żeby Filip mnie zapraszał na imprezę z okazji sprzedania pierwszego 10.000 egzemplarzy swoich gier!

  😉

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

7 + 15 =