Home / News / Kajko i Kokosz – Wyprawa Śmiałków

Kajko i Kokosz – Wyprawa Śmiałków

Kolejna gra wydawnictwa Egmont. W połowie listopada wejdzie na rynek gra Kajko i Kokosz – Wyprawa Śmiałków. Jest to polska edycja gry Roberto Fragi, znanej w innych krajach pod tytułem Drachen Delta / Dragon Delta. Gra przeznaczona jest dla 2-6 graczy w wieku 8-108 lat. Czas gry: 30 minut.

Celem gry jest dotarcie na drugą stronę jeziora. Gracze muszą w przemyślany sposób budować kładki z kamieni i pni drzew oraz przewidywać plany rywali. Każdy błąd kończy się mokrą kąpielą w jeziorze. Wygra gracz, któremu uda się najszybciej dotrzeć po kładkach na drugi brzeg jeziora.

Każda runda rozpoczyna się od wyboru pięciu z trzynastu dostępnych akcji, które gracz planuje wykonać w danej rundzie. Jeżeli którejś z akcji nie będzie w stanie wykonać, jego pionek wpada do wody i wraca na swój brzeg.

Od 16-17.XI gra będzie dostępna w sklepach internetowych, a od 23.XI powinna pojawić się w sklepach Smyk, Empik oraz w stacjonarnych sklepach planszówkowych.


 

Facebook Comments

3 komentarze

  1. A nie można jakiegoś mózgożera z taką super grafiką zrobić 🙂

  2. Fantastyczna wiadomość. Dragon Deltę zapamiętałem bardzo dobrze z Brzegu (przy okazji pozdrowienia dla WC za tłumaczenie). Grafiki nowej wersji świetne!

  3. Instrukcja do gry za kilka dni dostępna będzie na http://www.KrainaPlanszowek.pl

    Pozdrawiam,
    J.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

16 − 6 =