Home / Essen 2010 / SHOW BUSINESS dla opornych – EPILOG

SHOW BUSINESS dla opornych – EPILOG

Wstyd się przyznać, ale przeliczyliśmy się. A właściwie to nie doliczyliśmy się. Godzin. Ogólnie sporo nam ich zabrakło podczas targów Essen. Gdyby doba trwała dwa razy tyle, to może wtedy by starczyło. Mamy jedynie nadzieję, że wszyscy, którzy z niecierpliwością czekają na ogłoszenie wyników trzeciej edycji naszego konkursu o „Show Business’ie„ wybaczą nam (a także mi – powinienem był już dawno wrzucić ten tekst na Games Fanatic –  yosz). Dopiero teraz powoli dochodzimy do siebie po targach, a to co przydarzyło się nam podczas ich trwania na szczęście przerosło nasze oczekiwania 🙂 Oto statystyka wydawnictwa SINONIS na tegorocznych targach w Essen w liczbach:

Powierzchnia stoiska targowego: 10 m2 (5m x 2m)

Liczba wystawianych gier: 3 (Show Business, Master of Economy, Alchemicus Noctis)

Liczba stolików do testowania: 1

Liczba wykonanych testów: 18 (rezerwacja stolika na kilka godzin wcześniej)

Liczba osób obsługujących stoisko: 7

Dni pracy: środa 20.10.2010 – poniedziałek 25.10.2010

Czas pracy: średnio 10 godzin dziennie, podczas targów od 9:30 do 20:00

Przerwa obiadowa: spontanicznie, w chwili słabszej frekwencji bez gwarancji na jej wystąpienie w ogóle 🙂

Menu obiadowe: Hot dog XXL – cena 3,29 EUR jedna lub dwie sztuki

Największy sukces na targach: wyjazd naszych gier na cały świat od Ameryki po Japonię

Największa porażka na targach: permanentny brak monet o nominale 1 EUR

Najwyższe miejsca naszych gier na liście GeekBuzz: Show Business: 23 (High Traffic), Master of Economy: 8 (High Traffic), Alchemicus: 7 (Low Traffic)

Ostateczne miejsca naszych gier na liście GeekBuzz: Show Business: 67 (High Traffic), Master of Economy: 44 (High Traffic), Alchemicus: 17 (Low Traffic)

Ilość gości na naszych stoisku: nieobliczalna 😉

Ważne osobistości na naszym stoisku: Dr Reiner Knizia (Eufrat i Tygrys), Friedemann Friese (Wysokie napięcie)

Szczyty frekwencji: czwartek 9:30-14 (Geeks time), sobota 11-14 (Family time)

Stoisko Sinosis

No i powiedzcie sami, kto o zdrowych zmysłach w takich okolicznościach, wiedząc wcześniej jak wyglądają targi, wyznaczałby miejsce losowania trzeciej nagrody w naszym konkursie na  stoisko na targach w Essen, a godzinę losowania na sobotę na godz. 12:00, czyli na szczyt frekwencji, jak planowaliśmy tutaj ? Odpowiedź brzmi: my, targowi debiutanci, absolutnie nieświadomi czym to grozi. No i oczywiście nie udało się. Tłum, który o tej porze napierał na nasze stoisko byłby w stanie je przewrócić, gdybyśmy w tym czasie obwieścili krótką przerwę techniczną na losowanie nagrody. W związku z powyższym podjęliśmy decyzję o zrealizowaniu losowania już po targach i niniejszym miło nam poinformować, iż w trzeciej, ostatniej już odsłonie konkursu na temat gry „Show Business”, laureatem nagrody – egzemplarza „Show Business’u” został Adam Słowiński. Prawidłowe odpowiedzi na trzecie pytanie konkursowe to:

Muzycy zespołu „BUS BROTHERS” wzorują się na światowych gwiazdach muzyki jak poniżej:

ABRACADABRA MAN – Tricky (Massive Attack)

RONNIE SANDMAN – Rob Trujillo (basista zespołu Metallica)

DR WTEWEWTE – Snoop Dogg

Na poniższym zdjęciu autor gry Grzegorz Majewski, trzyma nagrodę na tle tzw. „Wall of fame”, czyli naszego zespołu muzyków z gry, z którym każdy wizytujący nasze stoisko mógł sobie zrobić zdjęcie, jako jego lider.

Grzegorz Majewski - autor Show Business

A tak wygląda sama gra po rozłożeniu na stole.

Show Business na stoisku

Wszystkie trzy nagrody dla zwycięzców jak poniżej wysyłamy pocztą pod koniec tego tygodnia. Jeszcze raz gratulujemy.

Edycja I – zespół muzyki elektronicznej „The Balletproof Jackets” – laureat Wojciech Kurpiel

Edycja II – zespół muzyki rockowej „Stool Job” – laureat Marek Matussek

Edycja III – zespół muzyki czarnej „Bus Brothers” – laureat Adam Słowiński

Wszystkich, którym nasze dotychczasowe prezentacje przypadły do gustu i u których rozbudziliśmy apetyt na rozgrywkę, zapraszamy do odwiedzin na stronie „Show Businessu”, na portalu BoardGameGeek, gdzie autor gry Grzegorz Majewski opublikował kilka artykułów objaśniających od strony praktycznej meandry gry i gdzie dostępne są pełne instrukcje gry. Zapraszamy także na stronę wydawnictwa SINONIS: www.sinonis.pl, gdzie można obejrzeć prezentacje wideo zarówno „Show Businessu”, jak i pozostałych gier wydawnictwa: „Master of Economy” oraz „Alchemicus Noctis”.

Do zobaczenia przy stołach i udanych rozgrywek 🙂


 

Facebook Comments

2 komentarze

  1. Z 1 euro mieliśmy ten sam problem, ale na targach jest sparkassa i można tam rozmieniać, choć o ile prawdziwa plotka do mnie dotarła liczyli sobie 50 centów od rulonu.

  2. Tych osobistości było więcej 🙂 Z powodu odlotu to nie wiesz, ale pod koniec niedzieli zaczął się szał wymiany, w wyniku którego stałem się szczęśliwym P.O.siadaczem m.in. Khana i Merkatora 😀
    Oczywiście najmilej wspominam Friesego, który w piątek rano, z zaskoczenia po prostu Master Of Economy i Show Business kupił :)))))

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

17 − pięć =