Home / Aktualności / Exodus – nowy dodatek do Battlestar Galactica

Exodus – nowy dodatek do Battlestar Galactica

Battlestar Galactica Exodus boxNieco w cieniu essenowego szaleństwa Fantasy Flight Games zapowiedziało nowy dodatek do swego kooperacyjnego hitu. Oprócz nowych kart i bohaterów Battlestar Galactica – Exodus zawierać będzie trzy niezależne moduły, które wzbogacą rozgrywkę o nowe, bardzo interesujące elementy.

Nowe “You Are Not a Cylon” Loyalty Cards rozszerzą ten aspekt gry o zupełnie nowy wymiar.

Karty “The Final Five” sprawią, iż sprawdzanie lojalności będzie dużo bardziej ryzykowne. Każdorazowe ujawnienie takiej karty będzie miało negatywne konsekwencje, przez co jej właściciel będzie bardzo usilnie przekonywał do zaufania mu… na słowo. Ale czy tak naprawdę nie chce po prostu ukryć swej blaszanej tożsamości?Battlestar Galactica Exodus loyalty

Karty “Personal Goal” nałożą na ich posiadaczy cele, których spełnienie korzystnie odbije się na sytuacji floty. Jeśli jednak gracz zawiedzie ludzie będą musieli zmierzyć się z negatywnymi konsekwencjami. Dodatkowej pikanterii dodaje fakt, iż cele są tak skonstruowane, by ich wypełnienie wiązało się z podejrzanymi (a w oczach niektórych wręcz zdradliwymi) działaniami. Czy niezrozumiałe czyny gracza wynikają z jego troski o flotę… czy są zwykłym cylońskim sabotażem?

Battlestar Galactica Exodus cylon fleet board

Flota Cylonów dostaje do ręki nowe narzędzie. Dodatkowa plansza, na której Cyloni będą gromadzili swe siły będzie namacalnym dowodem na rosnące zagrożenie atakiem. By to wyrównać ludzie otrzymają nową kartę CAG, dzięki której walka z nieubłaganymi siłami wroga będzie nieco bardziej wyrównana.

Battlestar Galactica Exodus Ionian Nebula ally

Ostatni moduł – Ionian Nebula – zaludni Galactikę plejadą znanych z serialu postaci. Ci sprzymierzeńcy będą rezydowali w różnych miejscach okrętu i podczas spotkań będą mogli pomóc graczom… o ile wcześniej Cyloni nie przekabacą ich na swoją stronę.

Co o tym sądzicie? Sam nie grałem w BSG zbyt dużo, ale (przynajmniej na papierze) nowe propozycje wydawnictwa wydają się iść w dobrą stronę i w udany sposób oddają ducha serialu, stawiając przed graczami nowe wyzwania umiejętnie podsycając duszną i paranoiczną atmosferę floty.

Nic nie wiemy o ewentualnej polskiej wersji dodatku. Premiera planowana jest na zimę, co (przy braku polskiej edycji Pegasusa) raczej nie nastraja zbyt optymistycznie…


 

Facebook Comments

4 komentarze

 1. Avatar

  Brzmi ciekawie…
  tylko szkoda że pewnie nie będzie polskiej edycji…

 2. Avatar

  Ten dodatek wygląda znacznie lepiej niż Pegasus

 3. Avatar

  Ciekawe czy będzie można grać bez Pegasusa a tylko podstawka + Exodus?

 4. Avatar
  Bloody Baron

  na papierze: dla mnie bomba!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

eleven + eight =