Home / Aktualności / Abetto – Parcour z epoki Fin de Siecle

Abetto – Parcour z epoki Fin de Siecle

ustawienie pl maleChcielibyśmy przedstawić Wam trochę więcej informacji dotyczących gry Abetto. Tak jak pisaliśmy już wcześniej, gracze wcielają się w śmiałych gentelmanów i niepokorne damy, którzy walczą o miano najlepszego włamywacza. Sposobów na sukces jest kilka. Dokonując włamania można zdobyć niezbędne do zwycięstwa trofea oraz gadżety, które pomagają pokonać stawiane przez grę wyzwania lub dają możliwość zaszkodzenia przeciwnikom. Strzelając do rywali lub pojedynkując się z nimi można ukraść im wybrane trofea, ale można też stracić swoje.

Mechanika gry została oparta o zmodyfikowane zasady ruletki. Gracze obstawiają wynik na specjalnej tabeli parzyste/nieparzyste oraz na tabeli numerów (1-36). Prawdopodobieństwo odniesienia porażki jest nieduże, bo wynosi tylko 25%, a może zostać jeszcze zmniejszone dzięki niektórym gadżetom. Do gry dołączona jest drewniana ruletka.

Aby jeszcze bardziej zniwelować pewną losowość, która towarzyszy włamaniom, strzałom i pojedynkom, do gry zostały wprowadzone tzw. karty zadań. W każdej turze pojawia się inne zadanie, a po jego wykonaniu gracz otrzymuje nagrody w postaci trofeów i gadżetów. Powodzenie każdego z zadań zależy tylko od zachowania gracza.

Plansza oparta jest na systemie kafelkowym. Gracze sami ją układają, tworząc za każdym razem inną dzielnicę, w której toczy się gra.

Gra Abetto zapewnia dużą interakcję między graczami i wiele emocji. Nawet w turze innego gracza bierze się aktywny udział w rozgrywce!

Poniżej kilka rysunków z elementami gry.

jadalnia 311 wloszka


 

Facebook Comments

6 komentarzy

 1. Avatar

  Strasznie mi się grafiki nie podobają. To już jest ostateczna wersja czy prototyp?

 2. Avatar

  najprawdopodobniej ktoś zrobił jpgi w CMYKu a nie RGB, jak kiedyś chyba z Wyspą Skarbów i dlatego kolory są takie nie teges. Mam nadzieję, że po wydruku wyjdzie to dużo lepiej 🙂

 3. Avatar

  Stolik ze świecznikiem wygląda świetnie. Ikonki, prawda, wyglądają jak kupione z jakiegoś serwisu z klipartami, ale zawsze inaczej wygląda to na monitorze, rozmiarami pięć razy większe od karty, a inaczej na stole – się zobaczy.

  Mam nadzieję, że ta ruletka nie podbije zbytnio ceny.

 4. Avatar

  Grafika postaci jeszcze całkiem całkiem, ale reszta… straszna masakra…

  A apropos ruletki, to jakoś mi się skojarzyło z tym filmikiem:
  http://www.boardgameswithscott.com/?p=67
  W filmiku komuś nie poszły drewniane puzzle z katedrami, a tu może miała miejsce podobna sytuacja z małymi ruletkami 😉

 5. Avatar

  heh, zacząłem robić podobną o agentach CIA wykradających dokumenty. Miała być w 3D 😉 Na szczęście ktoś zamknął temat szybciej, czyli mogę wziąć trochę wolnego 😀

 6. Avatar

  czemu ciągle nie założyliście konta gry na bgg? jeśli występuje problem pt. “nie wiemy jak” to trzeba się skontaktować. istnieje tylko to, o czym jest informacja.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

three × 2 =