Home / News / Plon z Plantacji

Plon z Plantacji

Ponad 200 gier, około 150 osób na imprezie, 130 wypożyczeń – to pierwszy bilans “Plantacji, czyli planszówkowych konsultacji”.

Co bardzo ważne, “Plantacje” odwiedzili nie tylko pasjonaci gier planszowych, ale przede wszystkim osoby, które nie miały dotychczas styczności z nowoczesnymi grami planszowymi. W świat gier dały się wciągnąć zarówno całe rodziny z dziećmi oraz osoby w każdym wieku, którym gry były tłumaczone, a żadna osoba nie pozostawała sama.

Doszło nawet do ciekawej sytuacji, w której dziennikarz Szczecin.Fm sam zasiadł do gry zatytułowanej “Smallworld” i “odpłynął” na kilka godzin.

Bardzo ważnym czynnikiem przy wsparciu “Plantacji” były media lokalne w postaci telewizji, prasy, radia, które informowały o imprezie. Wśród ankiety przeprowadzonej wśród uczestników, wiele osób dowiedziało się o “Plantacjach” właśnie z telewizji.

Poniżej dwa materiały zrealizowane dla TVP Szczecin:

1) Od czterdziestej trzeciej minuty w programie “Fabryka Kultury” Sławek Agata oraz Jędrzej Bukowski ze stowarzyszenia 40i4 przedstawili nowoczesne gry planszowe:
http://www.tvp.pl/szczecin/informacyjne-publicystyczne/kronika/wideo/1830-11010/2862880

2) Od piątej minuty można oglądać relację już z samej imprezy:
http://www.tvp.pl/szczecin/informacyjne-publicystyczne/kronika/wideo/2145-31010/2900771

Pierwsza edycja okazała się na tyle dużym sukcesem, że organizatorzy planują drugą edycją zrobić na wiosnę, z jeszcze większym rozmachem oraz większym wsparciem mediów lokalnych.


 

Facebook Comments

8 komentarzy

 1. Witold Janik

  Ktoś tu nie odrobił pracy domowej…
  W takiego rodzaju informacji prasowej powinny się pojawić podstawowe informacje nt. odbytej imprezy, czyli czas i miejsce (całe szczęście pojawiła się nazwa a miejsce można sobie wydedukować).

 2. O Plantacjach pisaliśmy wcześniej zapowiadając imprezę. Kliknij sobie w taga.

 3. Witold Janik

  Wiedziałem, że ktoś nie zrozumie o co mi chodzi.

  To nie jest kolejny felieton np. Trzewika, Filipposa czy kogokolwiek, który się może zacząć “W nawiązaniu do poprzedniego odcinka…”. Tekst powyżej występuje jako “Informacja prasowa”, czyli coś poważniejszego.
  Jak oglądam (przykładowo) Teleexpress, Wiadomości czy otwieram sobie jakąś gazetę, to nie piszą “kliknij sobie w XYZ baranie i nie zawracaj gitary” tylko podają podstawowe informacje jak napisałem powyżej. To naprawdę nie jest trudne umieścić te parę słów więcej.
  Mi się autor “Informacja prasowa” kojarzy z rzetelnym podaniem informacji – no chyba, że zmienimy autora na “Iksiński”, to wtedy co innego. Wtedy bym tej notki nawet nie przeczytał, bo GF czytam selektywnie (nie to, żebym miał coś przeciwko komuś) 🙂

  Pozdrawiam,
  W. (dziś w trybie czepialskim 😉 )

 4. @Witold – od selekcji to jesteśmy my, a nie nas! 😉

  Info o imprezie:
  Plantacje 02 października 2010 – Szczecin
  http://plantacje.40i4.info/

 5. A ja bardzo żałuję, że na pierwszej (o której słyszałem) tego typu imprezie w prawie moim mieście nie mogłem być. Oby kolejna edycja odbyła się jak najwcześniejszą wiosną 🙂

 6. Byłem i było bardzo ciekawie. Przede wszystkim spotkałem osoby, których wcześniej nie znałem oraz znajomych, o których nie wiedziałem, że w planszówki grają 🙂 Moi rodzice nawet byli i z zaciekawieniem obserwowali partię w Boże Igrzysko, którą wygrałem 🙂 moim współgraczom serdecznie dziękuję (szczególnie zapaleńcom przy Dixit i mieszanym parom dziecięco – rodzicielskim przy Faunie), pozdrawiam wszystkich uczestników i mam nadzieję, że kolejne Plantacje będą szybciej niż wiosną 🙂

 7. Jako jeden ze współorganizatorów staram się by Plantacje odbywały się co 2-3 miesiące. Ale to nie jest takie proste 🙂 Jednak na dniach podamy termin drugich Plantacji.

 8. Niestety z przyczyn technicznych ( czytaj lokalowo – osobowych) najbliższe Plantacje dopiero 05 marca 2011. Natomiast postaramy się by były większe i ciekawsze. Tymczasem zapraszamy 06-07 listopada na Szczecin Games Show gdzie będziemy z planszówkami i chętnie zagramy albo wysłuchamy życzeń odnośnie Plantacji.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

piętnaście + siedem =