Home / Aktualności / Plan wydawniczy REBEL.pl

Plan wydawniczy REBEL.pl

rebelplNa stronie wydawnictwa REBEL.pl pojawił się aktualny plan wydawniczy. Część wymienionych tytułów była zapowiadana już jakiś czas temu, niektóre przewijały się w nieoficjalnych informacjach, inne są raczej zaskoczeniem. Plan wydawniczy obejmuje gry, które będą wydane jeszcze w tym roku i dwie planowane na rok 2011. W większości są to polskie edycje zagranicznych hitów, w tym dwie światowe premiery – 7 cudów świata i The Great Fire of London 1966. Dodatkowo, REBEL po raz pierwszy zdecydował się na wydanie gier polskich autorów – będą to K2 i Basilica.

“W tym roku zdecydowanie postawiliśmy na  rozszerzenie naszej oferty wydawniczej.” – mówi Maciej Teległow z REBEL.pl – “Wychodzimy z założenia, że rynek w Polsce jest już na tyle duży, że wszystkie ważne gry będą pojawiały się w języku polskim – równocześnie z premierą światową lub tuż po niej. Rozpoczęliśmy też współpracę z polskimi autorami – Adamem Kałużą i Łukaszem Pogodą – czego rezultatem są K2 i Basilica. Pracujemy także nad kolejnymi polskimi produkcjami; mam nadzieję, że niektóre z nich będziemy mogli przedstawić graczom już na wiosnę 2011.”.

K2 i Basilica pojawiły się już kilka dni temu w przedsprzedaży na stronie sklepu REBEL.pl i innych sklepów internetowych.

K2 październik 2010

przedsprzedaż

Basilica październik 2010

przedsprzedaż

7 cudów świata jesień 2010
Claustrophobia jesień 2010
Władcy Podziemi 2011
Kamień Gromu jesień 2010
Wielki Pożar Londynu listopad 2010
Szał Ciał wrzesień 2010

już w sprzedaży

Cyclades jesień 2010
Memoir’44 2011

 

Facebook Comments

5 komentarzy

 1. Avatar

  Mam nadzieje, że szczególnie uda się dotrzymać terminów 7 cudów i Wielkiego Pożaru.

 2. MichalStajszczak

  Wydaje mi się, że K2 i Basilica to nie są pierwsze gry polskich autorów, wydane przez firmę Rebel. Kilka lat temu firma Rebel jedną grę polskiego autora wydała, ale widać stara się, żeby nikt o tej grze nie pamiętał.

 3. Avatar

  7 cudów to ógolnoświatowe wydanie – wszystkie kraje mają dostać swoje egzemplarze jednocześnie – więc to nie zależy tylko od Rebel’a. Z innymi planszówkami jest tak samo / podobnie – też czekają na “wspólny druk” (chociażby Thunderstone czy Dungeon Lords)

 4. Avatar

  Ani 7 Wonders ani Great Fire nie są zagrożone – na 100% będą na Essen.

 5. Avatar

  Klaustrofobia “zeszła” z października na jesień ;( Czy tylko zmiana sementyczna to?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

twenty + eleven =