Home / News / Nowy ŚGP tuż tuż…

Nowy ŚGP tuż tuż…

I już, stało się, nowy numer Świata gier planszowych opuścił drukarnię i powędrował do magazynów dystrybutorów, a to znaczy, że lada chwila trafi także do sklepów z grami oraz salonów Empik i Kolporter. Wypatrujcie go uważnie – przyczyn do tego jest co najmniej kilka.

Mowa o zapowiadanych niespodziankach, których jest w piśmie niemało. Pierwsza to wielki konkurs, w którym pula nagród to przeszło trzydzieści pudeł z grami ufundowanymi przez wydawnictwa Granna, Galakta, G3, Rebel.pl, Portal oraz Egmont Polska.

Druga jest zupełnie innego kalibru. Chodzi o z dawna planowaną i wreszcie przeprowadzoną rewolucję w zawartości pisma. O co chodzi? Oto fragmenty wstępniaka:

„(…) Świat wirtualny stał się idealną platformą dla hobbystów wszelkiego rodzaju. Czy w tej sytuacji istnienie czasopism hobbystycznych w ogóle, a magazynu poświęconego grom planszowym w szczególności jest bez sensu? Bynajmniej. Sęk w tym, by czasopismo, zamiast rywalizować z publikacjami sieciowymi, realizowało swe cele w tych obszarach, które są ich piętą Achillesową. Nie jesteśmy w stanie wygrać na polu recenzji pod względem ich aktualności. Ale możemy wykorzystać ów czasowy dystans wynikły z trybu ukazywania się kwartalnika, by skupić się na grach z tego czy innego powodu istotnych. Możemy także oddać należną uwagę grom, które przez internetowych graczy zostały zaledwie zauważone (lub i nie); nie dlatego, że są kiepskie, lecz dlatego, że ich głównym odbiorcą jest nie gracz-hobbysta, lecz na przykład gracz-rodzic. Przede wszystkim jednak siłą czasopisma jest należyty wydźwięk innego rodzaju tekstów. Wywiady, artykuły, analizy, zestawienia, próby podsumowań; oto, dlaczego czytelnik może sięgnąć po płatne czasopismo, choć ma dostęp do bezpłatnych materiałów w internecie (…).

Chcemy na łamach Świata gier planszowych realizować zasadę „papier zobowiązuje”. Chcemy, by czasopismo zawierało masę wyśmienitych materiałów w sieci albo niedostępnych, albo takich, których lektura wymagałaby sporo zachodu. Chcemy wreszcie, by lektura numeru dawała czytelnikom poczucie, że świetnie spędzili czas i dowiedzieli się czegoś nowego, poznali kilka nowych lub starych tytułów, po które warto sięgnąć w najbliższym czasie. Numer piętnasty to zwrot ku tej wizji. Postawiliśmy w nim na zróżnicowane artykuły i wywiady z interesującymi ludźmi zajmującymi się grami. Recenzje, choć pozostaną wciąż liczne, przestają być główną częścią Świata gier planszowych. Wierzę, że z numeru na numer będziemy coraz bliżej formuły, dzięki której zarówno czytelnik stawiający pierwsze kroki (i pytania!) w krainie planszówek, jak i doświadczony hobbysta będą mogli nazywać to pismo swoim.”

Właśnie tak: wywiady, artykuły, zestawienia, polecanki, próby podsumowań, a do tego konkursy; tego wszystkiego spodziewajcie się po piśmie począwszy od numeru, który właśnie trafia do sklepów.


 

Facebook Comments

4 komentarze

  1. Mi mniej recenzji jak najbardziej odpowiada. Opinię o grach i tak człowiek sobie wyrabia poprzez kilka artykułów, ocen i dyskusji na forach.

    Nie odcinałbym się jednak tak bardzo od świata wirtualnego. Chętnie bym kupił ŚGP za odpowiednio mniejszą cenę w postaci elektronicznej. Nie jest tak wygodna jak papierowa, ale mógłbym sobie ją poczytywać w pracy w sekrecie ;).

  2. Jestem zdecydowanie starszej daty jeśli chodzi o czytanie 🙂 wolę zdecydowanie trzymać w rękach to co czytam a monitor troszkę mi ciąży podczas czytania, szczególnie gdy leżę na plecach 🙂
    Podsumowując cieszę się że nie odchodzicie od wersji papierowej i zawsze będziecie mieli we mnie wiernego czytelnika.

  3. Zgadzam sie z elRojo czytanie na monitorze a nawet i laptopie to nie to samo co wersja papierowa ktora mozna wszedzie ze soba zabrac i w wolnej chwili czytnac kolejne jeden badz dwa artykuly:).
    Szkoda tylko ze 20 lat temu gdy mialem sporo czasu nie bylo juz SGP :).Czekam z niecierpliwoscia az moje oczy ujrza niespodzianki wersji papierowej 15 nr 🙂

  4. A ja już mam egzemplarz! Ale Wam nie powiem co jest nowego – męczcie się 😛

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

dziewiętnaście − dziewiętnaście =