Home / News / Isla Dorada

Isla Dorada

Fantasy Flight Games opublikowało na swoich stronach zasady do gry Isla Dorada. Jest to dobry moment, żeby napisać kilka słów o tej nowej grze, za którą stoją aż czterej autorzy: Andrea Angiolino, Bruno Faidutti, Alan R. Moon, Pier Giorgio Paglia. Pierwsze co rzuca się w oczy to bajeczna oprawa graficzna. Grafiki na poszczególnych elementach gry są małymi dziełami sztuki. Natomiast fabularnie nie ma nic odkrywczego, czyli szukamy skarbów. 😉
W roku 1934 wyprawa poszukiwaczy skarbów rozbija swój zeppelin na środku tajemniczej wyspy Isla Dorada, na której według legend potężna, stara cywilizacja ukryła wspaniałe skarby. Teren jest nieznany i niebezpieczny, dlatego nikt z poszukiwaczy (są nimi gracze) nie zamierza przemierzać go samemu. Gracze łączą swoje siły i wyruszają na wspólną wyprawę poszukiwawczą. I tutaj dochodzimy do najważniejszego elementu gry, ponieważ pomimo wspólnej podróży każdy z nich (czyli z nas) ma własną mapę i własne motywacje do zdobycia skarbów i tajemniczych artefaktów. Isla Dorada to gra licytacyjna, w której sprawnie zarządzając kartami (tj. ruchu, działania, celów, miejsc, klątw, premii) na ręce, musimy rywalizować o kontrolę nad znacznikiem wyprawy, a tym samym doprowadzić całą grupę do miejsc, które są naszym celem, blokując plany pozostałych. Musimy przechytrzyć i przelicytować naszych przeciwników, aby stać się najbogatszym poszukiwaczem na wyspie.

Isla Dorada to gra dla 3-6 osób, w której oprócz instrukcji, planszy, żetonów i znaczników dostaniemy 224 ślicznie zilustrowane karty. Dodatkowo w pudełku będą figurki przedstawiające znacznik ekspedycji, Wielką Stopę i Lewiatana. Na pewno warto na nią zwrócić uwagę nie tylko ze względów wizualnych. Mam nadzieję, że pomimo kolorowej grafiki, nie będzie to gra typowo rodzinna.

Więcej informacji na oficjalnej stronie gry…


 

Facebook Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

pięć × trzy =