Home / News / Zagraj w grę o PRL-u na świeżym powietrzu

Zagraj w grę o PRL-u na świeżym powietrzu

Planszowe gry o czasach PRL to ostatnio jakaś nowa moda lub znak, że planszówki wkraczają do powszechnej świadomości i szeroko rozumianej popkultury. Oczywiście większość z nich to raczej potworki (jak Zaczęło się w Polsce czy Wroniec) niż nowoczesne gry, jednak nie od razu Kraków zbudowano.

Teraz w Trójmieście powstaje kolejna gra tego typu – pod tytułem “Segment, czyli PRL dla początkujących”. Od większości planszówek różni się tym, że zostanie zainstalowana na trawniku, na placu Solidarności w Gdańsku. Do gry wystarczą kostki (przypięte na łańcuszkach, jak w pamiętnej scenie z “Misia” Barei) i skierowana jest raczej do uczniów i innych osób zainteresowanych tą tematyką. Jak wynika z opisu – mechanika jest jakimś pokłosiem Monopoly i Chińczyka. Oficjalna inauguracja planszy o wymiarach 10×10 m odbędzie się 7. września, przy udziale trójmiejskich oficjeli.

Więcej o grze dowiecie się z tego artykułu. 

Facebook Comments

7 komentarzy

 1. “10×10 m kw.” – tak się chyba nie pisze.
  “odbędzie się 7. września” – tak się na pewno nie pisze

 2. 10×10 m poprawione, dzięki.
  Co jest nie tak z “odbędzie się 7. września”?

 3. Z tego co kojarzę, to 7. września jest poprawne, bo liczebniki porządkowe pisze się generalnie z kropką. Ale jest też zasada, że jak rzeczownik jest niepowtarzalny i wiadomo o co chodzi, to można bez kropki. Np. 7 września.

 4. Zasada brzmi: “Po cyfrach arabskich oznaczających liczebniki porządkowe stawiamy kropki. Po cyfrze oznaczającej datę nie daje się kropki, gdy nazwa miesiąca została zapisana słownie.” (Słownik ortograficzny PWN)

 5. Faktycznie, ale zasada, że można opuszczać kropkę, jeśli wiadomo, że to liczebnik porządkowy faktycznie jest. Tylko w przypadku daty widocznie stała się regułą a nie możliwością. Człowiek się óczy całe rzycie 😉

 6. Ups… przepraszam. Nie ta strona. Myślałem, że się tutaj o grach dyskutuje, a nie prowadzi dyskusje na temat ortografii. Takich dyskusji mam więcej na onecie (tutaj powinien być uśmiechnięty diabełek).

 7. A w Warszawie można będzie zagrać w grę miejską Edwarda Gierka

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

trzy × dwa =