Home / Aktualności / Settlers of America: Trails to Rails

Settlers of America: Trails to Rails

catanFani gier opowiadających o dzielnych osadnikach z Catanu mogą się już zacząć cieszyć z nowej gry z ich ulubionej serii. Settlers of America: Trails to Rails wydana w ramach cyklu „Catan Histories” ma, w zamierzeniu autora Klausa Teubera, połączyć dwie popularne linie produktów, gry o pociągach i gry z serii Catan. Ma być to według wydawcy (Mayfair Games) „pierwsza w historii Catan gra o pociągach”.

Tym razem osadnicy, którzy przyjechali do XIX-wiecznej Ameryki, będą musieli udać się na zachód w poszukiwaniu fortuny oraz ziem, które będzie można zdobyć i zbudować na nich nowe miasta. Do dystrybucji towarów między miastami i migracji osadników niezbędna będzie budowa linii kolejowych. Ma to podnieść poziom złożoności gry i dodać więcej posunięć strategicznych do rozgrywki.

affilCARTGra będzie toczyć się na mapie rodzących się Stanów Zjednoczonych zbudowanej z typowych dla Osadników hex-kafli. Gracze będą musieli zdobywać zasoby i handlować nimi, aby budować miasta i magazyny, przewozić osadników, rozwijać sieć kolejową (kupować szyny) oraz nabywać lokomotywy. W miarę jak będziemy podążali w kierunku zachodnich granic mapy stare zasoby na wschodzie będą ubożeć. Gracze będą mogli również zdobyć złoto, które zwiększy ich siłę nabywczą oraz wykorzystywać linie kolejowe oponentów.

Gra przeznaczona jest dla 3-4 graczy, czas rozgrywki 2 godziny. Przewidywana cena to około 50 $. Prawdopodobnie już jutro gra ma trafić do sklepów. Termin ukazania się Settlers of America w polskich sklepach nie jest znany.

Nie jestem miłośnikiem osadników, ale muszę przyznać, że ten tytuł z chęcią bym wypróbował.


 

Facebook Comments

9 komentarzy

 1. Avatar

  Mnie odstraszyła dlugość rozgrywki. W 2h można zagrać w AoSa, a przy tej grze niestety może być nie dość gry w grze na 2h (powtarzałność tur)

 2. Avatar

  W sumie sam nie wiem czemu, ale bardzo mi się ten pomysł spodobał. Tacy ciężsi osadnicy + fajna mapka etc. jak dla mnie co najmniej “zagrac u kolegi – a potem może kupić”.

 3. Avatar

  Niepokoi mnie ta stała mapa 🙁 Ale poza tym – do spróbowania.

 4. Avatar

  @Nataniel: Czemu stała mapa? Sądząc z opisu i obrazka wydaje mi się, że mapa będzie losowa jak zawsze, tyle, że w innym kształcie. (Co jednak może oznaczać, że nie będzie dobrze odzwierciedlać faktycznego terenu.)

 5. Avatar

  Hexy są stałe. Niektóre numerki na hexach też są na stałe przypisane a niektóre się dolosowuje

 6. Avatar

  Ja tam zaś lubię Osadników i chyba kupie to wydawnictwo. Wygląda ciekawie.

 7. Avatar

  @domel Masz na myśli Mayfair Games, Inc.? Trzeba true-hardcore-osadnika, żeby kupić całe wydawnictwo. 😉

 8. Avatar

  @Adam mapa wygląda na taką jak w edycji Deutschland – czyli stałą, z losowanymi numerkami.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

four × one =