Home / News / Rattus – instrukcja do polskiego wydania

Rattus – instrukcja do polskiego wydania

W 1347 roku na Europę spadło wielkie nieszczęście. Na kontynencie pojawiła się „Czarna Śmierć”, szalejąca zaraza, która w ciągu kolejnych 4-5 lat zabiła połowę populacji.

Od dziś na stronie wydawnictwa AXEL można zapoznać się z instrukcją do polskiego wydania gry Rattus, gry w którą chęć zagrania miałem już od ostatniego Essen. Udało mi się to dopiero jednak teraz na Festiwalu Fair Play w Nowym Sączu, w ostatni weekend. Moje wrażenia z rozgrywki są jak najbardziej pozytywne, a co najważniejsze mam ochotę zagrać jeszcze raz.

Rattus to taki „antyPandemic w średniowieczu”. Nie mówię tu o skali trudności lub typie rozgrywki, a bardziej chodzi mi o otoczkę fabularną. Mamy poprzedzaną przez szczury zarazę, są przedstawiciele sześciu stanów ze specjalnymi zdolnościami i tylko o ile w Pandemicu musimy walczyć z chorobami to w Rattusie chodzi o rozsiewanie zarazy na terenach zajmowanych przez naszych przeciwników, a tym samym ich eliminację. To takie moje luźne skojarzenia 🙂

Postacie jakie mamy do wyboru pozwalają na tworzenie ciekawych zestawów (w naszej turze możemy korzystać z właściwości wszystkich zdobytych postaci), które w jednej chwili mogą bardzo zmienić sytuację w grze.

Rattus ładnie wygląda, jest w nim negatywna interakcja, są częste zmiany sytuacji na mapie, a to wszystko oparte na przejrzystych i prostych zasadach. Dodatkowo AXEL ma w planach wydanie w przyszłości również dodatku „Rattus: Pied Piper”, który wprowadzi do gry 12 nowych postaci.

Polska premiera Rattusa zapowiedziana jest na koniec lipca br.


 

Facebook Comments

2 komentarze

  1. Czy wam też ta instrukcja wyświetla się z błędami, czyli brakuje paru ilustracji i są białe pola? Jeśli tak, to polski wydawca powinien to naprawić

  2. Faktycznie instrukcja jest pozbawiona 3 graficznych przykładów. W wersji drukowanej oczywiście będą, postaram się też jak najszybciej poprawić plik na naszej stronie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

dwadzieścia + 13 =