Home / News / Lord of the Rings w wersji Lite

Lord of the Rings w wersji Lite

Gatunek gier kooperacyjnych ma swoich zagorzałych fanów, którzy ostatnimi czasy nie byli zbyt rozpieszczani. Poniższa informacja niestety również nie dotyczy nowego tytułu, ale mimo to może osłodzić chwile oczekiwania na kolejną grę z cyklu „my kontra plansza”.

Fantasy Flight Games zapowiedziało wydanie nowej wersji kooperacyjnej przygody w Śródziemiu, autorstwa samego doktora Knizia (stworzonej przez niego jeszcze w „przed-keltisowych” czasach). Oryginalne Lord of the Rings oferowało rewolucyjną (jak na rok 2000) mechanikę obficie podlaną klimatem wielkiej epopei Tolkiena. Niewątpliwie na przeszkodzie szerszej popularyzacji tytułu stała mała dostępność połączona z koniecznością znajomości języka obcego (by w pełni cieszyć się klimatem wyprawy). Nowe wydanie, które ukaże się w serii Silver Line Edition, ma przynajmniej wyeliminować ten pierwszy problem.

Gra, zachowując spektakularne ilustracje Johna Howe’a, oferować będzie ulepszoną oprawę, nowe komponenty i instrukcję. Ponieważ jednak (zgodnie z zasadami tej serii wydawniczej) całość zostanie zmniejszona nowa wersja NIE będzie niestety kompatybilna z obecnymi na rynku dodatkami. To kolosalna wada – każdy, kto miał przyjemność grać w „pełną” wersje przyzna, iż rozszerzenia znacznie wzbogacają rozgrywkę czyniąc ją pełniejszą, ciekawszą…i trudniejszą.

Wydawnictwo w żaden sposób nie zdradziło się, czy ma również w planach wydanie nowej wersji rozszerzeń. Fakt, iż aktualnie dodatki są bardzo trudno dostępne i (poza Friends & Foes) nie można ich kupić w sklepie FFG każe przypuszczać, iż z biznesowego punktu widzenia byłaby to decyzja słuszna. Póki co jednak pozostaje tylko wersja podstawowa, która według BGN ma się ukazać we wrześniu.

Czy nowe wydanie Was interesuje? Czy 10-letnia gra ma szansę w starciu z nowymi tytułami?

Artwork z nowej wersji instrukcji


 

Facebook Comments

8 komentarzy

 1. Ja ciągle nie grałem w Lotr’a – wydanie Silver Line’owe może znaczyć że cena będzie przystępna – wtedy może się skuszę.

  A może Galakta wyda po polsku?

 2. Teoretycznie powinno byc taniej (retail price 30USD zamiast 50USD), ale ile to bedzie w PLN to nikt nie przewidzi.

  Polska wersja by byla na pewno mile widziana – pytanie, czy ewentualny wzrost sprzedazy uzasadnial by wydawanie pieniedzy na polska edycje.

 3. A ten hobbit co się na mnie patrzy ze zdjęcia to wg Howe’a jest Frodo czy Sam czy kto?

 4. @Dr Doom
  Na obrazku jest
  Sam Wiesz Kto
  i lepiej nie pytac dlaczego 🙂

  Moim zdaniem wznowienie jest jak najbardziej na miejscu. Jesli gra jest w wersji light, to cena tez powinna. Gra byla atrakcyjna 10 lat temu, dzis tez znajdzie odbiorcow, temat Wladcy Pierscieni zyje i zyc bedzie po wsze czasy…

 5. Mi sie wydaje, ze Sam, bo to on za Frodem manaty nosil.

 6. Mam wrażenie, że ostatnio widzę go wszędzie gdzie nie spojrzę, jak otwieram paprykarz to się boję że na mnie wyskoczy Sami Wiecie Kto…

 7. mistrz photoshopa znów w natarciu. LOTRa chętnie widziałbym PL

 8. Znowu tak kwadratowa głowa wykorzystywanego obywatela, który pewnie nawet o tym nie wie… ;-p

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

jeden × trzy =