Home / News / Letni Festiwal Gier FAIR PLAY

Letni Festiwal Gier FAIR PLAY

Czy na smoku czy na miotle, na dywanie od sułtana czy na koniu, może łódką może pieszo, przybywajcie, przybywajcie ze stron bliskich i dalekich, zza gór i oceanów i zza miedzy jeśli łaska, bo oświadczam wszem i wobec, że Letni Festiwal Gier mi zapowiedzieć zaszczyt jest, co się odbędzie w dawnym Jagiellonów grodzie, gdzie po nocach nie, by straszyć lecz co odważniejszych nagrodzić i szczęścia przynieść przechadza się Alchemik Sędziwój, na prawo i lewo sypiąc monetami ze szczerego złota. Gdzie, pewnie spytasz takie magiczne miejsce jest, które raz do roku otwiera bramy wyobraźni do innych światów, pozwalając wzlecieć Ci ponad czas i przestrzeń na skrzydłach marzeń? Otóż w Nowym Sączu, na Rynku takie cuda to dzieją się.

W dniach 2-4 lipca br. w Nowym Sączu odbędzie się kolejna edycja Letniego Festiwalu Gier FAIR PLAY. Według organizatorów dziać się będzie dużo.

…aż trudno wszystko wymienić, więc z grubsza należy przytoczyć, że na uczestników Festiwalu czeka atrakcji co nie miara, w tym turnieje licznych gier planszowych, m.in. turniej Mr. Jack’a w Nowym Sączu, ups – w Nowym Jorku. Połączone siły ludzi, krasnoludów i elfów stawią czoła armiom Chaosu w epickich bitwach rozgrywanych w realiach świata Warhammer Fantasy Batlle, Warhammer 40 000 i Warmachine & Hordes.

Podczas trwania Festiwalu Fair Play będą miały miejsce liczne pokazy przygotowane przez wydawców gier, a w tym szczególnie premierowy pokaz gry “Na Grunwald” wydanej z okazji sześćsetnej rocznicy bitwy pod Grunwaldem.

Fanów Agaty Christi zapraszamy na pokaz gry “Czarne Historie”, w której gracze wcielą się w detektywów by rozwikłać kryminalne zagadki. Dla miłośników średniowiecza mamy nie lada gratkę: premierowy pokaz gry “Rattus”, w której gracze wcielają się we władców średniowiecznej europy i walczą z plagą szczurów, która przyniosła ze sobą plagę Czarnej Śmierci.

Dla wielbicieli matki wszystkich gier proponujemy turniej szachowy oraz backgammon.  Mamy również do zaoferowania takie atrakcje jak paintball, bilard, piłkarzyki i grę w darts czyli po naszemu w rzutki. W czasie tegorocznego festiwalu odbędą się również Mistrzostwa Polski w Abalone.

Dla odważnych i chętnych sprawdzenia swych szermierczych i strzeleckich umiejętności mamy zaszczyt ogłosić, iż podczas Festiwalu odbędą się turnieje walki bezpieczną bronią, a w tym turniej walki na miecze oraz turniej łuczniczy, jak i turniej strzelecki z broni krótkiej i długiej, pneumatycznej.

To tylko część  atrakcji jakie zaplanowaliśmy na tegoroczną edycję Fair Play. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej to koniecznie odwiedźcie Nowy Sącz w dniach od 2 do 4 lipca, a na pewno nie zawiedziecie się.  Zapraszamy do wspólnej zabawy! W uroczej scenerii Kotliny Sądeckiej otoczonej górami, znajdziesz chwile wytchnienia grając w najlepsze gry z rodziną i przyjaciółmi. Mamy nadzieję, że Letni Festiwal Gier FAIR PLAY pozwoli wszystkim poczuć na dobre wakacyjny klimat, poznać nowych ludzi i nowe gry oraz smak wyjątkowej przygody również takiej z planszy czy makiety.

Więcej informacji na stronie festiwalu:  www.festiwalgier.pl


 

Facebook Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

jeden + 13 =