Home / News / Szczecin nagradza

Szczecin nagradza

Na Drugim Szczecińskim Konwencie Gier w dniach 15 – 16 maja odbyło się głosowanie mające na celu wyłonić laureatów Lux in Tenebris – nagrody, którą gracze ze Szczecina po raz drugi honorują zaangażowanie w świecie gier. W tym roku oddano 58 ważnych głosów i wybrano tych, którzy w roku 2009 zdziałali najwięcej.

W poszczególnych kategoriach wygrali:
Najlepszy wydawca 2009 – Kuźnia Gier
Najlepszy sklep 2009 – Fenix Szczecin
Najlepsza gra 2009 – Battlestar Galctica PL
Fenomen 2009 – Portal Gamesfanatic.pl za propagowanie dobrych gier planszowych.

Jako redakcja GamesFanatic.pl dziękujemy szczecinianom za  wyróżnienie.


 

Facebook Comments

3 komentarze

 1. Czy Kuźnia Gier została uznana za najlepszego wydawcę w Polsce czy na świecie? Bo jak rozumiem sklep Fenix otrzymał tytuł najlepszego sklepu z grami w Szczecinie

 2. Też miałem coś pisać na temat wyników, ale w sumie po co? Zebrało się 58 osób będących na konwencie i zagłosowało. Nic nikomu nie ujmując, nie ma chyba sensu tych wyników jakoś uniwersalnie interpretować i szukać dla nich uzasadnienia.

 3. No to może kilka wyjaśnień ze Szczecina 🙂

  – Lux in Tenebris jest przyznawana w 4 kategoriach które ściśle są związane z rynkiem polskim gier towarzyskich (wszystkich nie tylko planszowych) czyli najlepsze wydawnictwo polskie i najlepszy sklep polski oczywiście w obu przypadkach dla graczy w Szczecinie.
  – w tej edycji niestety z około 200 osób tylko ponad 60 osobom chciało sie wypełnić kartę do głosowania którą dostali przy wejściu na konwent, z czego jak zwykle kilka było źle wypełnionych, niestety niska frekwencja przełożyła się także na dwa razy mniej głosów niż w 2009.
  – głosowano z kandydatów nominowanych do nagrody, w każdej kategorii były cztery wybory.
  – Kuźnia gier wygrała głównie dzięki grze karcianej Veto, Fenix dzięki rozbudowie sklepu i zmianie lokalizacji, Battlestar Galactica PL dzięki słabej promocji pozostałych nominowanych tytułów, A GamesFanatic.pl dzięki doskonałości 🙂
  – więcej szczegółów na temat Lux in Tenebris na stronach STGW Rubikon.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

cztery × cztery =