Home / News / Martinique: Pojedynek o pirackie skarby

Martinique: Pojedynek o pirackie skarby

Na koniec maja br. wydawnictwo AXEL zapowiedziało premierę polskiej wersji gry Martinique: Pojedynek o pirackie skarby. Światową premierę gra miała w roku 2009.

Martinique jest grą dla 2 graczy. Każdy z nich jest kapitanem pirackiego okrętu, który właśnie przybił do brzegów Martyniki, i pragnie zdobyć Zaginiony Skarb. Gracz, który go odnajdzie i wykopie zostanie zwycięzcą, a jego imię trafi do panteonu największych i najsławniejszych piratów siedmiu mórz. Jeżeli Zaginiony Skarb nie zostanie odnaleziony, zwycięży posiadacz największej liczby punktów zwycięstwa.

Gra posiada dodatkowe dwa warianty gry: „Zaginiony Skarb” oraz wariant, w którym ważna jest ilość wprowadzonych na wyspę piratów.

Czas trwania rozgrywki to około 30 min. Gra jest dostępną już w przedsprzedaży w promocyjnej cenie. Na stronie wydawnictwa można zapoznać się z instrukcją do gry.

Czy odkryjesz legendarny skarb i dołączysz do panteonu największych i najsławniejszych piratów siedmiu mórz?


 

Facebook Comments

2 komentarze

  1. Gra wygląda ciekawie. Sposób zdobywania łupów podobny do tego w Hej to moja ryba, tylko poruszanie jest na innych zasadach. Podoba mi się dwoisty warunek zwycięstwa, ale nie wiem jak będzie działał w praktyce. Minusem tej gry może być przy długi setup jak na tak krótką grę.

    Mała uwaga co do wpisu: w instrukcji znalazłem 2 opcjonalne warianty gry, ale tylko jeden z nich dotyczy warunku wygranej (znalezienie Zaginionego Skarbu zamiast natychmiastowej wygranej daje po prostu duży bonus punktowy). Drugi zmienia początek rozgrywki (zmiana minimalnej liczby piratów, których trzeba wprowadzić do gry przed ruchem), ale nie wprowadza żadnego nowego wariantu zwycięstwa.

  2. Masz racje powinny być “dwa warianty gry”, a nie “zwycięstwa”. Dzięki, poprawiłem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

dwa × 4 =