Home / News / Historia w Small World

Historia w Small World

Days of Wonder ogłosiło dzisiaj wydanie dodatku do Small World – pod tytułem Tales & Legends. Rozszerzenie wprowadza do gry 54 duże karty Wydarzeń, które zmieniają historię świata w Small World. Każda karta jest okraszona przepiękną ilustracją w stylu fantasy (kilka z nich zamieszczamy poniżej).

Karty są podzielone na 6 ciekawych tematów, a dodatkowo charakteryzują się siłą wpływu na grę – od drobnych efektów, po wywracające “mały świat” do góry nogami. Użycie dodatku jest bardzo łatwe – na początku każdej tury (poza pierwszą) nowa karta wydarzenia jest wprowadzana do gry. Zawsze widoczne jest tez nadchodzące wydarzenie – gracze wiedzą co ich czeka w najbliższej przyszłości.

Dodatek Tales & Legends został stworzony przez Laurenta Verrier, zdobywcę nagrody specjalnej w konkursie Small World, organizowanym przez Days of Wonder ostatniej jesieni. Sugerowana cena to 15 12 euro.


 

Facebook Comments

6 komentarzy

  1. kiedy? kiedy? kiedy? kiedy? ja chcę!!!!

  2. T&L zostanie wydany w lipcu i towarzyszyć mu będzie również dodruk wcześniejszych dodatków do Small World: Grand Dames of Small World and Cursed!

    Z tego co jest napisane tu: https://www.daysofwonder.com/en/buy/?family=SW&groupp=TalesLegends to nie 15 euro, ale 15 dolarów.

  3. Wygląda ciekawie. Być może kupię chociaż jeszcze Grand Games i Cursed nie ograłem za bardzo. Co ciekawe te dwa dodatki miały być tylko jednorazowo drukowane bez przyszłych dodruków. Days of Wonder nas okłamało!!! 😉

  4. piękna grafika piękną grafiką, producent stara się jakoś ratować ten kiepski mechanizm. Wątpię, by cokolwiek mogło poprawić tą grę

  5. Medicus, DoW to mistrzowie marketingu i sprzedaży. Nawet słabą grę opakują w ładne grafiki, narobią szumu i ludzie to kupią (bo to nowa gra od DoW ;-)). A potem trzaskają dodatki.

  6. mam juz dodatek od jakiegoś czasu, jest ciekawy, ale raczej jako ciekawostka. Na pewno nie polecam dodawania zdarzeń w grze z początkującymi. A, i jeszcze jedno: gra w trybie total-killerski-hardcore też jest niewskazana – gra zwyczajnie się zawiesza, kiedy przez 2 lub 3 tury nikt nic nie może zrobić, a nawet jeśli robi, nie dostaje za to punktów.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

dziewiętnaście + 17 =