Home / Konkursy / GRAMY z Treflem – konkurs na projekt gry planszowej!

GRAMY z Treflem – konkurs na projekt gry planszowej!

Masz pomysł na grę planszową? Projektujesz „do szuflady”? Teraz masz szansę na wydanie swojej gry w profesjonalnym wydawnictwie! Gramy z Treflem to konkurs, w którym możesz zgłosić swój projekt gry planszowej, a następnie pracować nad nim pod okiem specjalistów. Nagroda główna to 3000 zł i wydanie zwycięskiej gry w wydawnictwie TREFL w nakładzie min. 3000 egzemplarzy!Niektórzy trzymają swoje projekty w szufladach i latami dopracowują szczegóły. Inni są na etapie projektowania w myślach i dopiero zamierzają, coś z pomysłami zrobić.

Zgłasza się do nas sporo pomysłowych osób, którzy przedstawiają różne wersje gier – mówi Aneta Wróblewska, produkt manager ds. gier planszowych w Trefl S.A. – To właśnie im proponujemy zrealizowanie swojego marzenia, czyli profesjonalne wydanie gry.

Ale zanim do tego dojdzie, każdy projektant powinien wysłać swoje zgłoszenie, czyli po prostu wstępny projekt gry, zgodnie z określonymi kryteriami w regulaminie. – Termin przyjmowania projektów upływa 15 września br.. Jest sporo czasu, aby się przygotować i wystartować ze swoim pomysłem – mówi Artur Jedliński, opiekun merytoryczny konkursu.  Wszystkie informacje będą się pojawiać na specjalnie utworzonej stronie konkursu – www.gramy.trefl.com.

Nad wszystkimi zgłoszonymi pracami debatować będzie jury złożone ze specjalistów z branży. W I etapie zostanie wyłonionych ok. 20 projektów. Ich autorzy zostaną w listopadzie zaproszeni na specjalne warsztaty, gdzie będą mogli pokazać publicznie swoje projekty, podyskutować o nich z innymi autorami.

Warto wspomnieć o głównej nagrodzie. Przede wszystkim zwycięski prototyp zostanie wydany przez firmę Trefl S.A., a jego pomysłodawca otrzyma wygraną pieniężną w wysokości 3000 zł oraz oczywiście tantiemy autorskie.

Patronem prasowym konkursu jest GamesFanatic.pl, możecie więc być pewni, że o konkursie będziemy Was informowali na bieżąco!


 

Facebook Comments

12 komentarzy

 1. “Nad wszystkimi zgłoszonymi pracami debatować będzie jury złożone ze specjalistów z branży.”

  Jako, że regulaminu jeszcze nie ma to zastanawia mnie tylko stwierdzenie powyżej. Jakby oceniali tylko pracownicy Trefla to byłoby to całkowicie zrozumiałe. W tym przypadku ciekaw jestem składu jury.

 2. Pytanie drugie.
  Czy gra może być tematycznie korzystać ze źródeł, do których ktoś posiada prawa autorskie? Hanna Montana, Kubuś Puchatek czy coś? Wiadomo, że niektórych praw zakupić się nie da, ale w przypadku niektórych Trefl mógłby być nawet bardziej zainteresowany (marketingowe sprawy). Z drugiej strony jak się Trefl określi, co do zakresu tematyki to można pomyśleć, że jakąś preferuje ;).

 3. Zdecydowanie gra nie może korzystać z żadnych licencyjnych źródeł, do których jej autor nie ma praw 🙂

 4. Moim zdaniem konev poruszył bardzo istotny problem. Zdecydowana większość gier i puzzli Trefla oparta jest na licencjach (Disney, Warner, Barbie itd.). Myślę, że dla Tefla nie byłoby problemem wydanie gry na licencji, którą i tak ma. A biorąc pod uwagę grupę docelową produktów Trefla i system dystrybucji gra pod tytułem np. “Kubus Puchatek – poprzez wieki” czy “Scooby Doo – zostań menedżerem” ma szanse na życzliwe przyjęcie.

 5. @MichalStajszczak – jak wiadomo, w każdej euro-grze można zmienić tematykę z Bitwy o Anglię na sadzenie pietruszki, więc jeżeli taka byłaby decyzja aby użyć tematyki licencyjnej – nie będzie problemu. Ale nie sądzę, aby tak było.

 6. “Wysyłając zgłoszenie […] akceptuję regulamin konkursu.”
  “Regulamin jest w trakcie tworzenia ”
  Falstart? 🙂

 7. “Zgłoszenia przyjmowane są do 15 września, więc masz czas na dopracowanie swojego projektu – nie spiesz się” 🙂

 8. A tak serio – regulamin powinien być na dniach 🙂

 9. Kto by tam czytał drobne druczki:).
  Może niech to jednak zaślepią, bo wygląda trochę podejrzanie;).

  Regulamin pkt 7
  W przypadku nie dostania się do finału, autor gry zobowiązuje się grać krowę w filmie “Agricola – the Movie”, oraz we wszystkich sequelach.

 10. @Nataniel #5 – nie chodzi mi o przerabianie gotowych gier na wersje z postaciami Disneya (jak np. Monopoly Disney)

 11. Czy przewiduje się jakąś docelową grupę wiekową, dla której ta gra miałaby być przewidziana? Niby napisaliście, że chodzi o grę familijną ale Trefl zwykle wydaje gry przede wszystkim dla dzieci a wspomniane przez Pana Michała Stajszczaka: “Kubuś Puchatek – poprzez wieki” i “Scooby Doo – zostań menedżerem”, oprócz spodziewanego wyglądu swoją tematyką raczej do gry młodszych nie zachęcą. Nie każdy Jaś i Małgosia marzy o tym by być menedżerem. Głupio byłoby usłyszeć wtedy, że czyjaś gra sie nie nadaje bo tematyka nie przyciągnie do gry młodszych dzieci. Jeśli szacowne jury będzie faworyzowało projekty skierowane do młodszej grupy wiekowej, to przy projektowaniu gry należałoby pewnie wziąć to pod uwagę.

 12. Gra familijna to nie gra dla dzieci. Być może do kryteriów formalnych powinniśmy dołączyć informację o wieku – generalnie chodzi o gry, w których minimalny wiek gracza to 8-12 lat.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

19 − 18 =