Home / News / Newsy z Axela

Newsy z Axela

Kolejną przygotowaną przez wydawnictwo Axel pozycją jest Rattus, który ukaże się w polskiej wersji językowej w połowie lipca 2010.

W 1347 roku na Europę spada wielkie nieszczęście. „Czarna Śmierć” dosięga kontynentu, w ciągu kolejnych 4-5 lat szalejąca zaraza zabija połowę populacji. Gracze osiedlają się w różnych regionach Europy, podczas gdy zaraza rozprzestrzenia się po całym kontynencie. W walce z plagą gracze wspierani są przez różne kasty średniowiecznej Europy: chłopów, mnichów, rycerstwo, mieszczan, arystokrację a nawet wiedźmy. Jednakże, gdy wraz  z plagą szczurów nadchodzi zaraza nikt nie może czuć się bezpiecznie… Gdy zaraza przestanie panować w Europie, zwycięży gracz, który ocali najwięcej swojej populacji.

Gra zawiera: planszę przedstawiającą średniowieczną Europę, żetony szczurów, karty stanów oraz drewniane kostki populacji.

Jednocześnie pragniemy poinformować, że z przyczyn od nas niezależnych musieliśmy przesunąć premiery trzech gier Awanturnicy, Arcana oraz Martynika na koniec maja 2010. Za opóźnienie serdecznie przepraszamy, jest ono związane z faktem, iż gry te są produkowane na kilka krajów jednocześnie i nie wszyscy wywiązali się idealnie z terminów.


 

Facebook Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

1 × 5 =