Home / News / Dominion Intryga gotowy!

Dominion Intryga gotowy!

Jak informuje wydawca BARD.PL polska edycja pierwszego dodatku do Dominiona jest już gotowe. Data premiery niestety nie jest jeszcze znana – wszystko zależy od tempa pozostałych partnerów europejskich. Według przecieków, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem i nie będzie żadnych opóźnień, Dominion Intryga powinien pojawić się na półkach w maju. Czekając na oficjalne potwierdzenie możemy podziwiać polskie karty, które powstały z pomocą użytkowników naszego forum.


 

Facebook Comments

17 komentarzy

 1. Niesamowicie czekam na polskie wydanie. Jeden z absolutnych kilku must have w tym roku dla mnie, ale……..

  Dominion nie był ładny pod względem grafik, ale Intryga po prostu obraża estetykę i gust normalnych ludzi. Grafiki to jest czysty skandal i ohyda…..

  Dla mnie nowy synonim na absurdalnie brzydką grę.

 2. Kapitan Trzustka

  Kocham oryginalnego Dominiona i Intrygę też kupię, ale….Rio Grande dało strasznie ciała z grafikami na tych kartach…Sorki ale ja po 4 piwach rysuje ładniej nogą w gipsie..Toż to woła o pomstę do nieba (moją ulubioną kartą jest zwiadowca – widać ułomność na twarzy postaci, IQ góra 20 – po prostu dzieło sztuki) ehh….przynajmniej nie będę folijek kupował – im szybciej się te bazgroły zetrą tym lepiej 😀

 3. @Tommy> A co tu ma do rzeczy estetyka i gust “normalnych ludzi”? Czy normalni ludzie grają w Dominiona?
  A zresztą z komunikatu wynika, że polskie karty powstały z pomocą użytkowników naszego forum. Wydawca może więc spokojnie powiedzieć: macie to, czego sami chcieliście

 4. Kapitan Trzustka

  @MichalStajszczak – “normalnych” czyli zwykłych, bo nie trzeba być Borisem Vallejo, by stwierdzić, że to wygląda OHYDNIE..A co do pomocy użytkowników “naszego” forum…Myślałem, że tu chodziło wyłącznie o tłumaczenie, nie o dobór grafik…Jeżeli grafiki są dziełem użytkowników forum – to gratuluje pomysłu lol!

 5. Dla mnie te grafiki są całkiem znośne (może poza Zwiadowcą) Bardziej razi, to że są robione przez różnych rysowników (inna kreska) niż ich wygląd. Widać, że nie graliście w Glory to Rome 😉

 6. Ale to oczywiście kwestia gustu. Ja wolę pewną umowność w grafice, niż amerykańską dosłowność. Przykładowo nigdy nie podobały mi się rysunki ze studia Disneya.

 7. Bloody Baron

  Obrazki na kartach w Dominionie nie są najważniesze – pewnie można było pokusić się o efektowniejszą oprawę, ale gra jest wystarczająco dobra, żeby łyknąć jakoś te obrazki. czekam na przedsprzedaż 🙂

 8. Nie potrafię zrozumieć czemu nie dali ilustrować kart jednemu rysownikowi. Porównanie giermka i haremu nie wymaga komentarza.
  Jakiś konkurs na ilustracje robili jak kiedyś z bohnanzą?

 9. Nie musi być jeden rysownik. Wystarczy, żeby tylko ilustracje były robione w podobnym, założonym stylu. RftG, jeśli się nie mylę, była ilustrowana przez wiele osób, a nie wygląda na totalny misz-masz, tylko bardzo spójnie.

 10. Geko zgadzam sie z Toba.
  nie boli “jakosc” i nie chodzi o “ladnosc” tylko, ze to jest niespojne.

  slepy na jedno oko widzi, ze czesc jest “realistyczna”, a czesc “komiksowa” (choby “harem” i “giermek” – sa na stronie obok siebie wiec widc od razu roznice w stylu)

 11. Biadolicie. Większość rysunków jest niezła. Tylko 5 jest spartolone 😛

 12. @MichalStajszczak – Panie Michale, akurat w tej kwestii “A zresztą z komunikatu wynika, że polskie karty powstały z pomocą użytkowników naszego forum.” w ogóle się nie wypowiadam.

  Na forum pomoc była związana z tłumaczeniem kart, a nie miała nic wspólnego z grafikami.

  To, że są niespójne to jedno, ale fakt, że 90% karcianke na świecie tak ma. Twórcy nie są w stanie zapłacić za małe arcydzieła w ilościach kilkuset kart (vide AGOT ccg gdzie są karty przepiękne robione przez najlepszych rysowników na świecie, a są bazgroły).

  Niestety boli mnie to, że przy okazji tej niespójności nie zachowano jakiegokolwiek wspólnego stylu, ale najważniejszym moim zarzutem jest to, że te grafiki to kompletne bohomazy!!! Przecież niektóre z tych grafik nadają się do śmieci!!!

  Nie wiem, może się nakręciłem, lubię to grę bardzo, kupię ją na 100%, uwielbiam w nią grać, ale po prostu te rysunki….. dżizassssss

 13. Obstawiam, że ten w kapturze na ilustracji “Rudera” to Homer Simpson.

 14. Oczywiście nie podejrzewałem, że osoby z tego forum miały udział w projektowaniu grafik na kartach. Przypuszczałem natomiast, że ci, co konsultowali polskie teksty na kartach, mogli wcześniej te karty zobaczyć i ewentualnie zaopiniować. Ale po tej dyskusji wnioskuję, że jednak mieli do czynienia tylko z samymi tekstami

 15. Jeżeli chcecie się dowiedzieć, kto narysował ilustracje, po prostu przeczytajcie podpisy u dołu kart 😛 Dla przykładu: Harem i Ruderę ilustrował znany wszystkim Maura Kalusky, a Szlachtę – również znany, ale raczej nie z ilustracji… Marcel-Andre Casasola-Merkle! Mi też nie wszystkie się podobają, ale nie wydaje mi się, by byli to użytkownicy forum Barda 😉

 16. Ale obrazki Maury zupełnie nie wpisują się w klimat dominiona. W fearsome floors innych sobie nie wyobrażam, w dominionie to jakaś porażka.

 17. Z dosyć dużym opóźnieniem zainteresowałem się Intrygą i z ciekawości zobaczyłem karty. Muszę przyznać, że zamurowało mnie. Przecież rozwieszając ogłoszenia w pierwszym lepszym liceum plastycznym wydawca miałby w tej samej cenie zestaw na poziomie przynajmniej Giermka. Tego się na ulicy nie widzi, ale umiejących malować jest pełno.
  Co więcej, co roku kupuje kartki świąteczne z pewnego stowarzyszenia aktywizującego ludzi kalekich. Dajecie wiarę, że malując nogami lub ustami przebijają poziom wielu z przedstawionych ilustracji? (nawet nie mówię o Zwiadowcy)
  Aż się musiałem skonsultować, bo się obawiałem, że przesadzam, ale nie, domownicy też nie mogą uwierzyć, że publikacja na światowy rynek jest na tak niskim poziomie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

2 × 5 =