Home / News / Innovation – kolejna (brzydka) gra autora Glory to Rome

Innovation – kolejna (brzydka) gra autora Glory to Rome

Wszyscy znają, albo przynajmniej słyszeli o Race for the Galaxy, grze karcianej gdzie jest zastosowana interesująca mechanika płacenia za wyłożenie karty samymi kartami, co daje dużo ciekawych dylematów i decyzji w czasie rozgrywki. Oczywiście nie jest to jedyna gra, która używa takiego mechanizmu. Jedną z gier, które używają tej mechaniki, jest Glory to Rome – gra, która często jest porównywana do RftG (albo na odwrót). Gra, która jest sprzedawana w plastikowym pudełku, która wygląda jakby rysowało je sześcioletnie dziecko, a która mimo to sprzedawała się bardzo dobrze (teraz kiedy skończył się nakład, osiąga czasami lichwiarskie ceny, jak za jakość komponentów, o czym pisał już Dzej) i ma swoje grono fanów.

Autor tej gry Carl Chudyk, ogłosił właśnie otwarcie rezerwacji na swoją kolejną grę, również karcianą, tym razem o budowaniu cywilizacji. To dobra wiadomość. Zła jest taka, że jego kolejna gra, pięknością nie grzeszy.

Na pewno grafika kart znajdzie swoich zwolenników, którzy będą ją chwalić za prostotę, elegancję i czytelność, dla całej reszty będzie to zbiór figur geometrycznych (brzydkich) na pokolorowanych kartach. Mnie bardziej interesuje rozgrywka, która toczyć się ma przez 10 er – od kamienia łupanego gdzie wynajdywać będziemy koło, do ery informacji gdzie króluje internet i komputery. Trochę więcej o samej grze możemy dowiedzieć się z prezentacji video na stronie Myriad Games.

Tył kart nie wygląda tak źle (autor: Chris Cieslik)

Jeżeli gra was zainteresowała – możecie “zarezerwować” sobie jedną kopię z limitowanego druku – tylko 120 kopii, która ma być dostępna już 20 marca. Napisałem zarezerwować, a nie zamówić, gdyż Carl nie chce wyciągać pieniędzy od graczy, dopóki zamówionych egzemplarzy nie będzie miał u siebie – jak mówi, nie potrafi wykluczyć nawet ataku wojowników ninja na dostawę. Nie mówi nic o Hiszpańskiej Inkwizycji, ale to zrozumiałe – nikt nie spodziewa się Hiszpańskiej Inkwizycji!!

Przód kart za to prezentuje się dużo gorzej (autor: Chris Cieslik)

Pierwszy limitowany druk, ma różnić się od docelowego tylko kartami, które nie będą drukowane na tej samej jakości papierze. Natomiast, drugą talię kart wydawnictwo Asmadi Games, odpowiedzialne za wydanie Innovation, ma rozesłać latem, kiedy gra trafi do szerszej sprzedaży, do wszystkich osób które zakupią wersję przedprodukcyjną. Gra kosztuje 35$ + przesyłka. Pytałem się – do Polski koszt wysłania gry to 20$.

A jak myślicie że powyższa karta to może prototyp, to tak wygląda tył pudełka (autor: Chris Cieslik)

Ja mocno zastanawiam się nad grą – Glory to Rome nawet mi się podobało. Karcianki lubię. Temat cywilizacyjny jeszcze bardziej. Jeżeli grę dostanę w swoje ręce na pewno będziecie mogli spodziewać się przynajmniej rzutu okiem.

Innovation to chyba pierwsza gra, której wypraska jest zaprojektowana z myślą o kartach w koszulkach (autor: Chris Cieslik)

[źródło: BGN, BGG]

 

Facebook Comments

9 komentarzy

 1. Już ta jedna karta ze zdjęcia powyżej pokazuje, że charakter rozgrywki będzie trochę podobny do Glory to Rome. Pas.

 2. Melee +1. Ja z naszej rozgrywki w Glory to Rome pamiętam głównie to że Szymon jak zwykle strasznie gadał.;) Gra nie zdołał się przebić na pierwszy plan.

 3. Dementuje te plotki jakobym “zawsze gadal”. Kazdy kto mnie zna wiec, ze ja sie w ogole nie odzywam.

 4. E tam zaraz brzydka. Okrutnie czytelne te gigantyczne ikonki są. 🙂

 5. potwierdzam, odkad szymon przestal dotykac planszowek faktycznie nie gada przy grze.

  no chyba ze akurat oglada jak ktos inny gra…

 6. Nie jest li to gra, o której było 1 czy 2 Planszostacje temu? Ta cywilizacyjna z Norymbergi?

 7. Nie Cirrusie. Tamta Bauzy Antoine’a

 8. Mnie w każdym razie zaintrygowała. Może być coś fajnego.

 9. Temat cywilizacyjny chyba ostatnio jest w modzie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

czternaście + siedemnaście =