Home / Aktualności / Garść ciekawostek z BGN

Garść ciekawostek z BGN

boardgamenews logoW ciągu ostatnich kilku dni na Board Game News pojawiło się parę ciekawych zapowiedzi i newsów. Zapraszam do czytania.Szwajcarskie wydawnictwo GameWorks zapowiedziało na tegoroczne Essen grę, która nie ukrywa skąd czerpie pomysł na rozgrywkę. Tytuł mówi sam za siebie: Tikal II. W kontynuacji znanego hitu duetu Kramer & Kiesling, gracze tym razem badać będą nie całą dżunglę usianą świątyniami, a tylko jedną z nich. Action Point System (zwany również Analysis Paralysis System) z trylogii maski, został zastąpiony zwykłym Systemem “Wykonaj dwie z dostępny akcji”. Autorzy twierdzą jednak, że nie powoduje to zubożenia rozgrywki, a gra będzie interesującym tytułem dziedziczącym tematykę z Tikala.

Czas gry: 90-120 minut. 2-4 graczy. [źródło: BGN]

tikalII

Zdjęcie prorotypu Tikal II (źródło: BGN)

Kolejna wiadomość, która mnie osobiście zainteresowała to jedna z zapowiedzi od Queen Games. Oprócz zalewu Alhambrowego (m.in. tematycznej przeróbki na rynek amerykański pt. New York), wydawca zapowiedział wznowienie Wallensteina – gry na której wzorowany jest Szogun, z której pochodzi znana wieża bitewna, a przez wielu uważanej za lepszą od swojego młodszego brata.

Z innych zapowiedzianych tytułów ciekawie zapowiada się gra Fresco, w której wcielamy się w artystów starających się upiększyć katedrę. Na pewno wygląda niesamowicie, ale czy po chłodno przyjętej Colonii tytuł okaże się ciekawy? Zobaczymy.

Czas gry: 45-60 minut, 2-4 graczy, cena około 60$ [źródło: BGN]

fresko

Fresco - Gra na pewno wygląda niesamowicie (źródło: BGN)

No i jeszcze dwie wiadomości dla fanów gier kolejowych. Rio Grande Games zapowiedziało nowy tytuł od… nie, nie od Martina Wallace’a, ale od nowych twórców: Walter H. Hunt i Gregory M. Pozerski o mocno oryginalnym tytule: New England Rails. Gracze wcielą się jako zarządcy kolei w jednym ze stanów i próbować będą jak najlepiej zarządzać swoją firmą – bardzo oryginalne nieprawdaż?

Czas gry: 30 minut na gracza, 2-5 graczy [źródło: BGN]

newenglandrails

Nowi designerzy w świecie kolejowych gier tworzą New England Rails (źródło: BGN)

Dodatkowo na BGN w cyklu cotygodniowych wywiadów z twórcami gier 18xx – tym razem padło na Toma Lehmanna, kojarzonego głównie za sprawą Race for the Galaxy. Nie każdy wie, że ma on na koncie też dwa bardzo udane tytuły kolejowe (dokładniej: 1846 i 2038) i szykuje kolejny na ten rok: 1834. Nie jestem wielkim fanem gier spod znaku 18xx, ale i tak z przyjemnością czytam te wywiady

A na sam koniec coś dla twórców gier – na Fortress Ameritrash ogłoszono konkurs na projekt jednostki Najemnika do nowej talii do gry Summoner Wars. Szczegóły dotyczące konkursu znajdziecie tutaj, a do wygrania jest oczywiście wieczna chwała jak i sama gra Summoner Wars.


 

Facebook Comments

One comment

  1. Avatar

    Dla mnie usunięcie AP-ków z Tikala brzmi trochę jak usunięcie worker placement z Agricoli…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

sixteen − ten =