Home / News / Fauna, Dungeon Lords i Crazy Dancing pojawią się w polskiej wersji!

Fauna, Dungeon Lords i Crazy Dancing pojawią się w polskiej wersji!

W Planszostacji 48 Rafał Szczepkowski ujawnił część planów wydawniczych Rebel.pl na ten rok. Na pierwszy ogień idzie Fauna Friedemanna Friese, Dungeon Lords Vlaady Chvatila i Crazy Dancing (nazwa robocza Szał Ciał) Nicolasa Thiou i Xaviera Duthillieux z wydawnictwa Coctail Games.

Szczególnie cieszy mnie polska wersja Fauny, która z powodu jedynie niemieckiej wersji językowej nie przekonywała do zakupu nawet planszomaniaków. Bardzo kibicuję, aby przebiła się ona do masowego klienta, bo ma do tego odpowiednie predyspozycje. Ta imprezowo-familijna gra (o dużym aspekcie edukacyjnym) potrafi zdobyć uznanie w prawie każdym towarzystwie.

O Dungeon Lords pisaliśmy dość sporo, natomiast Crazy Dancing (Szał Ciał) to kolejna szalona produkcja od Coctail Games, w której – że użyję takiego muzycznego zwrotu – pierwsze skrzypce gra taniec. Autorzy mocno zalecają, aby grać w nią przy jakimś utworze muzycznym. Fani gry Palce w Pralce powinni być w pełni usatysfakcjonowani.

Nie znamy jeszcze dokładnych dat i cen poszczególnych gier. Warto dodać, że wkrótce poznamy następne zapowiedzi z Rebel.pl (przynajmniej dwa tytuły, w tym jedna polskiego autora). Po interesujących zapowiedziach od Galakty na 2010, teraz Rebel.pl chce dobrać się do naszych portfeli. Jak jest w waszym przypadku, udam im się? 🙂


 

Facebook Comments

17 komentarzy

 1. Fauna po polsku – super!

 2. Fauna ma duże szanse zostać hitem gier rodzinnych w Polsce. Świetny wybór wydawniczy.

 3. Teraz pozostaje tylko czekać nie na wydanie Dungeon Lords`a, ale aż ktoś go kupi w polskim wydaniu i dokładnie opisze jego jakość.
  Po Cywilizacji nie ma szans bym kupił w Rebelu w cenie “super przedpremierowej” grę tak słabo wydaną.

 4. Konev:
  Prawdopodobnie DL będzie miało jakość identyczną jak angielska wersja (i jednocześnie nasza Cywilizacja). Nataniel pisał kiedyś na GF, że przy okazji druku DL dodrukowano od razu poprawioną wersję Piramid do Cywilizacji.

 5. Ale to, przynajmniej teoretycznie, nie ma żadnego związku z polskim wydaniem DL, które jeszcze nie istnieje.

 6. Jeśli jakość wydania będzie taka sama jak w edycji eng to będzie dobrze z tymi DL.

  Edycja angielska jest ładnie wykonana. Jedyne co warto wzmocnić to karty za koszulkować. reszta to gruby bardzo ładny karton.

 7. MisterC: niby nie ma, ale wydaje mi się, że skoro u Czechów drukowano Cywilizację, w tej samej drukarni skąd wyszedł DL, a i komponenty (plastikowe kostki) są w obu grach podobne, to raczej nie będą tego zmieniać.

 8. W którejś dyskusji o Cywilizacji padło stwierdzenie, że Rebel też zamówił tę grę u Czechów niejako w ciemno, a dopiero później zobaczyli jakość wydania. Nawet jeśli to tak nie wyglądało, to myślę, że po całej tej sprawie teraz Rebel 3 razy się najpierw zapyta jak to będzie wydane 🙂

  Nie znam też realiów rynku (w sensie kosztów), ale potencjalnie zawsze można zlecić wykonanie Grannie i nie martwić się o jakość – taka cicha sugestia 🙂

  A Faunę wezmę najpewniej w przedsprzedaży.

 9. Po rozgrywce w Faunę pisałem same superlatywy na forum i czekałem na odważnego polskiego wydawcę. I doczekałem się! Doskonały wybór. Bez polskiego DL nasz rynek spokojnie dałby sobie radę, ale Fauna to na tyl dobra i ciekawa gra familijna z mechaniką zakładów, że może przyciągnąć wiele nowych osób do planszówek 🙂

  Mam nadzieję, że pojawi się w szerszej sprzedaży (Empik? to może nie jest cudowne miejsce i w Empikach dużo towaru ulega zniszczeniu, ale za to bardzo dobrze działa markteingowo).

 10. Fauna – zakup obowiązkowy. Mam pytanie: kiedy ukaże się na rynku?

 11. Ciekawe czy Fauna bedzie miala w polskiej wersji rowniez ta edukacyjna mini ksiazeczke, gdzie kazde zwierzatko posiadalo swoj – bardziej szczegolowy niz na karcie – opis.

 12. Jak wspominałem o książeczce w Planszostacji to Rafał nie zaprzeczył, czyli powinna być, więcej powiem – musi być, inaczej tracimy spory aspekt edukacyjny.

 13. Mam nadzieję, że przy tłumaczeniu Fauny na mapie pojawią się jednolite nazwy geograficzne. Bałagan jaki zrobił FF jest antyedukacyjny. Jakby zaszła potrzeba, to mogę pomóc.

 14. Bardzo cieszy wydanie Fauny w PL, wersja niemieckka bardzo zniechęcała, aby nie napisać odrzucała – żeby była chociaż angielska, a tu nawet polska się trafi – SUPER!!!

 15. Ja po Cywilizacji też chyba się wstrzymam z kupnem do czasu gdy wykonanie Dungeon Lords pl zobaczę na własne oczy.

 16. Fauna – zakup obowiązkowy.
  Draco, jeśli są błędy, a wierzę że znasz się na tym… to atakuj Rebela, niech nasza wersja będzie poprawna!

 17. Rozmawiałem z cnidiusem i wyślę im poprawne polskie nazwy regionów.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

pięć + jedenaście =