Home / News / Zagłada Atlantydy – kolejne szczegóły

Zagłada Atlantydy – kolejne szczegóły

Galakta, nie przestaje nas zasypywać informacjami. Dosłownie wczoraj wydawnictwo ogłosiło spolszczenie Warhammer: Invasion, czekamy na informacje o kolejnej DUŻEJ grze, która ma zostać spolszczona, a tymczasem na stronie Galakty pojawiły się szczegóły gry, której stworzeniem, od początku do końca zajmuje się to wydawnictwo. Mowa oczywiście o “Zagładzie Atlantydy” autorstwa Marcina Wełnickiego.

Na stronie Galakty możemy nie tylko przeczytać opis gry, ale także przyjrzeć się w dużym powiększeniu elementom planszy. Zapraszam na stronę wydawnictwa, a na zachętę zacytuję częściowo opis gry:

[źródło: Galakta]

“Zagłada Atlantydy to gra planszowa dla 2-5 graczy. W trakcie rozgrywki wcielasz się w przywódcę jednej z rodzin szlacheckich i próbujesz zapewnić swemu rodowi jak najwięcej miejsc na statkach ewakuacyjnych.

Do jednego celu prowadzi wiele dróg. Może będziesz próbował manipulować innymi graczami i gromadzić atlantyckie skarby? Może będziesz walczył samotnie, niwecząc postępy pozostałych graczy sabotażami i zdradami? Może dogadasz się z innymi i wspólnymi siłami spróbujecie ocalić wasze rody – ale pamiętaj, zwycięzca może być tylko jeden.

W trakcie rozgrywki będziesz musiał zręcznie manipulować Senatem, zdobywać polityczne i techniczne przewagi (reprezentowane przez karty Wsparcia), przewidywać ruchy przeciwników i zawiązywać przymierza z istniejącymi na Atlantydzie Stronnictwami. Będziesz musiał uważać na zmienne nastroje panujące na wyspie (reprezentowane przez karty Wydarzeń) i rozsądnie lokować swoich uchodźców na różnych statkach. Ale uważaj! Spanikowani kapitanowie tylko czekają na byle pretekst,  aby opuścić wyspę!”


 

Facebook Comments

3 komentarze

  1. Duch tej gry bardzo kojarzy mi się z Bożym Igrzyskiem.

  2. Fajnie, że wyjdzie kolejna gra polskiej produkcji, z ciekawym tematem (subiektywne odczucie) i wypasioną grafiką( po zdjęciach sądząc.

    Przy okazji: Atlantycki Port, atlantyckie skarby… Nie powinno być czasem “atlantyDZki”, “atlantyDZkie”?

  3. ES: Chochlik, ot co. Oczywiście DZ 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

trzy + 12 =