Home / News / Ropczycki Turniej

Ropczycki Turniej

Od września ubiegłego roku działa w Ropczycach Szkolny Klub Gier Logicznych – Myślnik. Cotygodniowe spotkania odbywają się w dwóch szkołach średnich: Zespole Szkół im. ks. dra J. Zwierza i Liceum Ogólnokształcącym im. T. Kościuszki. Zajęcia koncentrują się wokół gier logicznych, ale planszówki też często lądują na szkolnych ławkach. 6.I.2010 r. odbył się w LO I Ropczycki Turniej Gier Logicznych – Myślnik. Swój akces zgłosiło 30 uczniów.

Eliminacje rozgrywano w Blokusa. W kolejnych fazach pucharowych grano w Rój, Pentago i Pylosa. W ten sposób wyłoniona została finałowa czwórka. W finale rozegrano dwie partie Blokusa i jedną Ingenious (tak wypadło z losowania) i w ten sposób wyłoniony został tryumfator – uczeń klasy II e Sławomir Susz. Zwycięzca oprócz pamiątkowego dyplomu otrzymał nagrodę ufundowaną przez Komitet Rodzicielski – Pentago.

Zwycięzca Turnieju z finalistami

Zainteresowanie turniejem było bardzo duże. Większość uczestników po raz pierwszy miała kontakt z nowoczesnymi grami logicznymi. Tym bardziej cieszy, że nawet osoby, które odpadły z rywalizacji z ochotą rozgrywały kolejne partie, czerpiąc z tej formy rozrywki widoczną radość. Same rozgrywki były bardzo zacięte i emocjonujące, ale hasło turnieju Zwyciężać bez pychy, przegrywać bez urazy wszyscy wzięli sobie gorąco do serca i atmosfera wśród graczy była wspaniała.

Dyrekcja LO usatysfakcjonowana tym spektakularnym działaniem SKGL Myślnik zapowiedziała kolejną edycję, tym razem być może międzyszkolnego turnieju.


 

Facebook Comments

One comment

  1. Gratuluję fajnej imprezy. Dzięki Wam mój dzień był trochę lepszy. Zawsze to miło pomyśleć o tym, że gdzieś tam w Polsce są inni maniacy.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

2 × trzy =