Home / News / Odświeżona edycja Industrii, czyli 100 % cukru w cukrze

Odświeżona edycja Industrii, czyli 100 % cukru w cukrze

Moda na nowe edycje starszych gier zatacza coraz szersze kręgi i dotyczy coraz większej ilości gier. I choć na pozór taka praktyka może wyglądać na zwykłe odcinanie kuponów, w wielu wypadkach gracze z utęsknieniem czekają na wznowienia ciężko dostępnych tytułów. Mimo, iż Industria raczej nie mieści się w tej kategorii i nie jest zbyt popularna, to wydaje mi się, iż nowa wersja może zyskać większą uwagę. Oprócz nowej szaty graficznej, Michael Schacht wraz z nowym wydawcą Ystari wprowadzili pewne zmiany do przepisów, które mają zwiększyć emocje i rywalizację między graczami. Sam autor mówi, iż nowa wersja to 100 % tego co chciał osiągnąć (w przeciwieństwie do starej, 90 %-owej wersji) i aby to podkreślić tytuł gry został zmieniony na…Industry. Premiera ma mieć miejsce jeszcze w pierwszej połowie roku.

Testy prototypowej wersji Industry podczas LeiraCon 2010 (autor Paulo Inacio)

Mnie osobiście gra nie zachwyciła, aczkolwiek mogło to być spowodowane romantyczną niemiecką wersją planszy. Nową edycję chętnie przetestuję, a do starej już nie usiądę – chyba nikt nie chce grać w jakąś niepełną, niedorobioną i niekochaną przez autora ramotę?

[BGN] [BGG]

 

Facebook Comments

10 komentarzy

 1. ŚWIETNA WIADOMOŚĆ! Na pewno kupie. jupi jupi jupi jupi

 2. Z tego co widać na zdjęciu, to zmian rewolucyjnych nie ma.
  Moim zdaniem Industria to bardzo ciekawa gra – zdecydowanie z tych, które zyskują przy bliższym poznaniu (czyt. po kilku rozgrywkach). Nam się spodobała mimo, że pykaliśmy na niemieckiej planszy (inna sprawa, że przy okazji człowiek się rozwija lingwistycznie ;-))) ).

  Jak ktoś będzie wiedział na czym polegają zmiany, to niech da znać. Ciekawy jestem czy da się pociągnąć wg nowych zasad na starej grze.

 3. Jupi jupi jupi

 4. ekstra, właśnie brakowało angielskiej wersji 😉

 5. Gra jak na swoją długość (~1-1,5h) GE-NIAL-NA.

  Nowy layout planszy jest kompletnie absurdalny. Oryginalny był doskonały.

  Na podstawie planszy ciężko wnioskować o nowych elementach (jakieś znaczniki budowy w trakcie się pojawiają i jeszcze cuś), tym niemniej mała szansa żeby kupił nową wersję –> bzdurny layout, no i człowiek na Industrii jednak tego niemieckiego się uczył, do dziś mam zakodowane i w środku nocy wyrectyuję: sztajn – kamień, holc – drewno, sztrom – elektryczność, cigel – cegła :DD

 6. To może kupię od melee tą wersję niemiecką, której tak szybko chce się pozbyć po opublikowaniu tego newsa 😉

 7. zapraszam 😉

 8. Przesliczna ilustracja!

 9. na ile jest to cos a la brass, container czy indonesia? pamietam ze kiedys bylem nia zainteresowany, ale jakos sie rozeszlo po kosciach

 10. Może przy okazji gra zostanie bardziej doceniona – z pewnością na to zasługuje!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

jeden × jeden =