Home / Aktualności / Poprawiona instrukcja do Strongholda

Poprawiona instrukcja do Strongholda

stronghold pudelko1Na stronie Portalu pojawiła się poprawiona instrukcja do gry Stronghold. Prace nad nowym podręcznikiem trwały blisko dwa miesiące. Do instrukcji dodano wstęp fabularny, dodatkowe strony z przykładami dotyczącymi, tak by reguły poruszania się wojsk i rozpatrywania starć były możliwie jak najbardziej klarowne.

Wyjaśniono wszelkie niejasności jakie wyniknęły na polskim forum gry oraz na forum BGG. Uwzględniono materiały z FAQ. Poprawiono stylistycznie wszystkie budzące wątpliwości zdania, tak by reguły były absolutnie jednoznaczne. Nową instrukcję przygotował Neurocide, a wspierał go bardzo silny, mocno gamesfanaticowy zespół ludzi – swój czas i serducho  Strongholdowi podarowali – Mateusz Sztrąf, Przemek Gumułka, Katarzyna Ziółkowska, Łukasz M. Pogoda, Michał Broniek, Marcin Krupiński, Michał J. Zieliński oraz Fruszu. Najserdeczniej dziękuje całemu zespołowi ludzi, który stał za stworzeniem poprawionej instrukcji. Wszystkich graczy Strongholda zachęcam do pobrania pliku i uważnej lektury.


 

Facebook Comments

14 komentarzy

 1. Avatar

  Ściągnąłem właśnie i przed następną partią Strongholda przeczytam na pewno.
  3mam kciuki, żeby wątpliwości było już jak najmniej 🙂

  PS: A do Frusza na powyższej liście trzeba dopisać żonę Frusza. Co niniejszym czynię 🙂

 2. Avatar

  Flame war on

 3. Avatar

  Czy ta instrukcja będzie zawarta w drugim nakładzie gry?

 4. Avatar

  A czy będzie jakaś możliwość wymiany / zakupu nowej instrukcji?

 5. Avatar

  No właśnie…

  Fajnie, że instrukcja jest, ale zeżre mi połowę atramentu w mojej drukarce 🙂

  (może jakaś wersja printer-friendly…?)

 6. Avatar

  Odi: wydrukuj w pracy 😀

 7. Avatar

  Nie zawsze mozna wdrukowac w pracy. Wymiana po symbolicznych kosztach druku bylaby tu chyba najlepszym wyjsciem.

 8. Avatar

  Rzeklbym, ze wymiana za darmo bylaby najbardziej fair ze strony Wydawnictwa.

 9. Avatar
  Marek Rutkowski

  Wy tak serio? Znacie jakiekolwiek wydawnictwo, które rozdawałoby za darmo poprawione instrukcje? Albo chociaż za symboliczną opłatę? Chociaż pewnie, gdyby ktoś przyszedł do siedziby Portalu ze starą instrukcją to dostałby wydruk ze zwykłej drukarki atramentowej.
  Naprawdę widzicie w tym jakiś problem?
  Chyba, że chcecie, żeby Trzewik osobiście przyszedł do Waszych domów z nową instrukcją i przepraszał, że wcześniej wydrukował bubla 😉

  Jedyne, czego brakuje to, jak pisał Odi, wersja printer-friendly

 10. Avatar

  Ja też mam wrażenie, że niektórzy przesadzają z tym jechaniem po Portalu za instrukcję do Strongholda. Mam np. Conflict of Heroes, w której pierwotna (papierowa) instrukcja uległa jeszcze pewnym modyfikacjom. Poprawiona wersja wisi na stronie i nie kojarzę, żeby wydawca ją drukował i wysyłał z przeprosinami dla każdego posiadacza gry, który o to poprosi.

 11. Avatar

  A ja nie chcę żeby Portal mi ją wysłał, tylko się zapytałem czy np byłaby jakaś możliwość zakupu np na Pionku? Jak miałbym wybór wolałbym kupić ładnie wydrukowaną niż samemu drukować.

 12. Avatar

  Btw – wyobraz sobie jaki bylby krzyk jakby Portal oglosil ze za np 10 zl mozna kupic nowa instrukcje… Rany Boskie…. co by sie dzialo – Portal sprzedaje to co sie kazdemu graczowi jak psu zupa nalezy:) Czy nie?

 13. Avatar

  A ja bardzo chętnie kupiłbym nową instrukcję za 10 PLN. Jakby na to nie patrzeć pierwsza wersja była lekką fuszerką.
  Pozdrawiam

 14. Avatar

  zawsze przecież można zaznaczyć w pdfie sam tekst i wkleić do worda albo pousuwać ozdobniki w darmowym inkscape. I już będzie printer-friendly 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

four + 7 =