Home / News / Nowa edycja karcianych Osadników według Galakty

Nowa edycja karcianych Osadników według Galakty

Pisałem dzisiaj o planach Klausa Teubera i wydawnictwa Kosmos na wydanie zupełnie nowej wersji Osadników z Catanu – Gra Karciana. Poprosiliśmy o komentarz Dariusza Waszkiewicza z wydawnictwa Galakta do całej sytuacji:

Nie mamy jeszcze dokładnych informacji na temat tej gry aby można było cokolwiek zaplanować. Być może po targach w Norymberdze będzie więcej wiadomo.

Wszystko jednak zależy od tego czy będzie to praktycznie nowa gra czy też tylko poprawiona stara wersja. Nie do końca także wiadomo czy nowa wersja zostanie tak dobrze przyjęta jak obecna.

Galakta cały czas planuje rozwijać gry z serii Catan. W najbliższych miesiącach zamierzamy wydać dodatek Miasta i Rycerze 5/6 a także planowane sa dodatkowe scenariusze. Dlatego w zależności od tego jaki kształt przybierze nowa wersja karcianych Osadników podejmiemy decyzję. Równie dobrze może się okazać, że dwie wersje moga funkcjonowac obok siebie. Natomiast dodatki do danego tytułu sa uzaleznione od tego czy odpowiednio liczna grupa graczy ich oczekuje.”

Czyli racjonalne podejście – póki nie wiadomo jak dokładnie będzie wyglądać nowa wersja gry oraz koncepcja wydawania kolejnych dodatków nie robimy nerwowych ruchów.


 

Facebook Comments

One comment

  1. Liczę na to, że do podstawowej wersji Osadników Karcianych szybko ukażą się dodatki – i mało mnie obchodzi jakieś tam nowe wydanie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

jeden × 3 =