Home / News / Kontynuacja Dixit już niedługo

Kontynuacja Dixit już niedługo

Dixit to gra, która podoba się zarówno zatwardziałym graczom, ich rodzinom, a także osobom, które z planszówkami nie mają na codzień nic wspólnego. Gra ta otwiera oczy szerszemu gronu ludzi i ukazuje czym mogą być nowoczesne gry planszowe. Co na pewno widać też w wielu nagrodach, które gra zdobyła: tytuł Najlepszej Gry Roku 2009 we Francji, Hiszpanii, Belgii oraz tytuł najlepszej Party Game w USA. W Polsce została wydana przez wydawnictwo Hobbity.

Jedyny problem jaki niektórzy mają z Dixitem, to to że z tymi samymi kartami, mamy ciągle te same skojarzenia. Oczywiście osoby z bardzo bogatą wybobraźnią na pewno takiego problemu nie mają. Ale zarówno osoby, którym trochę się przejadł Dixit, jak i te które się ciągle w niego zagrywają, ucieszy wiadomość, że w lutym / marcu, wydawnictwo Hobbity wyda dodatek Dixit 2.

Do rozgrywki niezbędna będzie podstawowa wersja gry Dixit (ale chyba tylko aby liczyć punkty), a w samym pudełku znajdziemy zupełnie nowe 84 karty, które zapewnią jeszcze więcej zabawy. Do gry można wykorzystywać karty z podstawowej wersji gry lub z rozszerzenia. Oczywiście można także wymieszać ze sobą oba zestawy kart.


 

Facebook Comments

7 komentarzy

 1. Wiadomo jaka będzie cena?

 2. Cena będzie “dodatkowa”, czyli za duża 😉

 3. No kurde, ale zrobili….
  Pewnie nie będzie też żetonów do głosowania…

 4. Zakup obowiazkowy – niezaleznie od ceny*.

  * – powyzsze zdanie nie jest oferta kupna w mysl postanowien kodeksu handlowego :).

 5. Orientujecie sie przy okazji moze, czy gdzies mozna jeszcze dostac podstawke? A jezeli nie to kiedy ukaze sie kolejny dodruk?
  Z gory dzieki za info

 6. Nakład gry Dixit wyczerpał się przed Świętami, dodruk planowany jest na luty.

 7. Czekam na możliwość połączenia dodatku z podstawką, i czekam, i czekam…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

14 + 7 =