Home / News / Dwie nowe propozycje od Hans im Glück

Dwie nowe propozycje od Hans im Glück

Wydawnictwo Hans im Glück sprawiło mi bardzo miły prezent w ostatnim kwartale roku 2009 wydając grę Egizia. Tytuł zarazem przypomniał jak kiedyś ceniłem dorobek tej firmy i jak znakomite produkcje kiedyś wydawali. Co za tym idzie Hans im Glück zapowiedział właśnie dwa nowe tytuły: Titania i Schweinebande, które wzbudziły moje zainteresowanie. Więcej w rozwinięciu informacji.

Titania to nowa produkcja, którą zaprojektował Rüdiger Dorn (Goa, Diamond’s Club). W grze od 2 do 4 graczy, w ciągu 45-60 minut, będzie nadzorować dostarczanie surowców przez okręty do budowy tytułowego miasta Tytanii, stolicy królestwa Tytanów. Branie udziału w budowie miasta/zamku? Oczywiście pomysł stary jak świat i okrutnie wyeksploatowany, ale liczę, że Dorn pod sztandarem Hans im Glück sprawi jakąś miłą niespodziankę. Jak pokazał przykład właśnie Egizii, można wziąć starożytny Egipt, mechanikę worker placement i stworzyć coś świeżego.  Titania pojawi się w lutym.

Druga pozycja to Schweinebande, autorstwa Stefana Dorry (For Sale, Piraci). Gra będzie przeznaczona od 2 do 5 graczy, a czas rozgrywki wyniesie 30 minut. Gracze skupują świnie, krowy, osły, kurczaki i inne zwierzęta, przy czym muszą strategicznie umieszczać swoich rolników, aby zakupić jak najbardziej wartościowe zwierzęta. Dodatkowo zwierzęta co rundę muszą być żywione, a można się ich pozbyć i zdobyć punkty zwycięstwa dopiero jak będziemy posiadać cztery zwierzaki tego samego rodzaju. Jak przystało na Stefana Dorrę będzie to lekka, szybka i śmieszna pozycja. Premiera w marcu.

[BGN]

 

Facebook Comments

6 komentarzy

  1. Schweinebande ma u mnie plusa za sama nazwe

  2. Dorra i Razzia? Oj, chyba nie masz racji 🙂

  3. A nie – masz rację. Razzia jest Dorry, Razzia! – Knizii. Co racja, to racja. Można usunąć te moje posty 😉

  4. Ale generalnie masz rację Geko, bo chodziło mi o wersję Knizii. Mój błąd.

  5. Banda świń? 😀 mam nadzieję, że wyjdzie po polsku i będzie konkurs na polską nazwę 😛

  6. Titania od razu na wishliście.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

dziewięć + 11 =