Home / News / Assault on Ulthuan – elfy nadchodzą!

Assault on Ulthuan – elfy nadchodzą!

assault-on-ulthuan-3d-box-leftFantasy Flight Games zapowiedziało dziś pierwszy duży dodatek do Warhammer Invasion. Wiosną 2010 roku ukaże się on pod nazwą Assault on Ulthuan. Jego najważniejsza zawartość to dwie startowe talie dla mrocznych i wysokich elfów, oraz plansze stolic dla tych dwóch ras. Tym samym ilość grywalnych nacji w uniwersum Warhammera powiększy się do sześciu!

Pojedyncze karty wysokich i mrocznych elfów pojawiały się już zarówno w core secie jak i w pierwszym batllepacku – Skavenblight threat. Jednak dopiero Assault on Ulthuan pozwoli w pełni cieszyć się z rozgrywki ostrouchami. Mroczne elfy będą rasą której taktyka oprze się na okrucieństwie, porywaniu jednostek przeciwnika i poświęcaniu ich (prawdopodobnie nowy mechanizm analogiczny do korumpowania, w którym specjalizują się jednostki chaosu). Mroczne elfy mają również dysponować mocami pozwalającymi redukować wytrzymałość jednostek przeciwnika.

Z kolei wysokie elfy to dumna rasa której najmocniejszą stroną ma być anulowanie efektów kart przeciwnika, leczenie jednostek i ataki dystansowe.  Oprócz kart dla dwóch elfich ras w pudełku z dodatkiem znajdziemy również pojedyncze karty dla pozostałych czterech nacji i zestaw kart neutralnych.

warhammer-invasion-card-dark-sorceress

Assault on Ulthuan

Wydawca nie podaje jeszcze dokładnej daty wydania dodatku, ograniczając się jedynie do lakonicznego określenia “wiosna 2010”. Biorąc jednak pod uwagę, że na 2010 rok zapowiedziano już trzy, ukazujące się co miesiąc battle packi, zaryzykuję prognozę że Assault on Ulthuan ujrzy światło dzienne w kwietniu.


 

Facebook Comments

5 komentarzy

  1. Wiosna w FFG….. to przynajmniej wiem, co sobie zażyczę na przyszłą gwiazdkę 🙂

  2. Mam taki plan, żeby kupić wszystkie sześć battlepacków pierwszej serii, Assault on Ulthuan i… zakończyć wydawanie pieniędzy na serię WH:I

    Powinno to dać w miarę kompletną grę, z licznymi neutralami, sześcioma grywalnymi frakcjami i taką liczbą kart dla każdej, żeby można się było pobawić w mały deckbuilding, bez ślęczenia nad tym godzinami

  3. Mocno przesadzasz Tommy. Chętnie się założę o… Assault on Ulthuan że będę go mógł sobie sprawić już na urodziny. A urodziłem się w Maju;)

  4. Odi: to brzmi b. sensownie.

  5. Aż zbyt 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

12 − trzy =