Home / News / Prime Suspect – polska gra detektywistyczna

Prime Suspect – polska gra detektywistyczna

primesuspectBez żadnej promocji i reklamy, zupełnie ukradkiem, odbyła się w grudniu premiera nowej polskiej gry – Prime Suspect. Jej wydawcą jest firma EVS Education Feliński i Wspólnicy Sp.j., której nazwa bardziej kojarzy się z kancelarią prawną czy biurem nieruchomości niż wydawnictwem gier planszowych. Sama gra porusza bardzo ciekawą tematykę – zagadki detektywistyczne.

W Prime Suspect jedna osoba wciela się w mistrza gry (niczym w grach fabularnych), a pozostali gracze zostają detektywami, którzy muszą rozwikłać zagadkę morderstwa. W trakcie rozgrywki uczestnicy zbierają dowody i stopniowo zmniejszają liczbę podejrzanych. Wszystko pięknie, ale pierwsze co obecnie się sprawdza – po niechlubnych przypadkach z przeszłości – to jak wygląda mechanika w nowej polskiej grze. I niestety jednym z elementarnych rozwiązań jest mechanizm poruszania się za pomocą rzutu kostką. Jeden z najbardziej utartych i przestarzałych schematów jakie znamy,  we współczesnych grach szczególnie unikany.

Cóż pozostaje poczekać na pierwsze komentarze i wrażenia z gry, może Prime Suspect broni się innymi walorami. Instrukcję do gry znajdziecie tutaj, a zawartość pudełka wygląda następująco:

 • Plansza
 • 12 akt spraw
 • Cztery zestawy 20 kart postaci
 • 10 kart bonus
 • 10 kart wpadka
 • Notes
 • 5 pionków
 • 2 kostki

Cena 120 złotych.

[Strona gry Prime Suspect]

 

Facebook Comments

5 komentarzy

 1. Tomasz Banan

  czekam na komtarze osob ktore graly w ta gre…

 2. Ou, 12 akt sprawy, idealnie:
  4 karty MIEJSCE
  4 karty OSOBA
  4 karty NARZEDZIE.

  Nie moge sie wrecz doczekac.

 3. Akta spraw to 12 odrębnych scenariuszy, każdy do jednej rozgrywki. Gra fabularna!

 4. A czy ja cos mowie…? ;))

 5. Dla mnie gra jest fantastyczna. No ok, kostka – według mnie wprowadza jakiś tam stopień losowości, zaskoczenia, słowem – minus, który mogę przeżyć. Sama rozgrywka jest bardzo ciekawa – zbieranie dowodów po 15-20 dowodów na każdą sprawę), przesłuchiwanie świadków, rewizje pomieszczeń. Sprawy są skomplikowane i wymagające główkowania. Fakt, “pościg” za PS, czyli element czysto losowy (rzuty kostka) to najsłabszy element gry, ale cała ta fajna zabawa w zbieranie i analizowanie dowodów wszystko rekompensuje. No i spraw, zróżnicowanych pod względem poziomu trudności jest 12 (te “najłatwiejsze” juz nam przysporzyły nie lada kłopotów 🙂 No i twórcy zapewniają o dodatkowych scenariuszach, dostępnych na ich stronie.

  Słowem – polecam wszystkim, którzy lubią mysleć

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

dwa × 2 =