Home / News / Ludzie (gracze w planszówki) potrafią.

Ludzie (gracze w planszówki) potrafią.

W Portugalii imprezą, która otwiera rok planszówkowy jest LeiriaCON, zjazd organizowany przez ludzi z grupy Spiel Portugal w niewielkim miasteczku Leiria.

Najbliższa impreza odbędzie się od 30 do 31 stycznia i ma w swoim kalendarzu kilka ciekawych niespodzianek. Na konwencie obecni będą jako goście specjalni Andrea Angiolino (Wings of War; Ulysses; Obscura Tempora), Gil d’Orey (1886 Loures; Aljubarrota; Oitavos), Mac Gerdts (Imperial; Antike; Hamburgum), Michael Schacht (Web of Power; Coloretto; Valdora).

Wiem, że informacja o konwencie w Portugalii jest dla polskich graczy nieco egzotyczna, ale chciałbym zwrócić waszą uwagę na coś innego. Organizatorzy postarali się zapewnić rozrywkę nie tylko “geekom”, ale również ich niegrającym żonom (lub mężom). Widać, że na całym świecie gracze mają ten sam problem: w jaki sposób namówić niegrającą żonę (lub męża) na wyjazd na konwent gier planszowych. Organizatorzy LeiriaCon-u wpadli na oryginalny pomysł, aby jakoś ułatwić decyzję o wyjeździe nie-graczom. Połączyli ofertę konwentu z ofertą SPA gdzie każdy może zrelaksować się w przyjemnej atmosferze. Czy to dobry pomysł? Oceńcie proszę sami. Poniżej zdjęcia SPA 🙂


 

Facebook Comments

4 komentarze

  1. Ignacy, wiesz co masz załatwić na przyszły Pionek 😉

  2. pomysł fajny.
    Ale Gratislavia jest za darmo, Pionek czy Gramy za symboliczną opłatę…
    Hmm – jak warunki są podobne to EKSTRA pomysł, jak nie to zjazd raczej dla tych, co oszczędzać nie muszą (za bardzo) 😉

  3. SPA, co za nuda… dawać zdjęcia z grami!

  4. Podobna idea przyswieca Mazurkonowi/Kaszubkonowi. I to z calkiem niezlym skutkiem. Nawet niektorzy z geekow wiecej graja w siatke i plywaja kajakami niz planszuja.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

1 × 2 =