Home / Aktualności / Boże Igrzysko dopiero w przyszłym roku

Boże Igrzysko dopiero w przyszłym roku

Boze Igrzysko pudloPolska edycja gry God’s Playground – Boże Igrzysko – niestety nie pojawiła się (i nie pojawi) w zapowiadanym terminie – przełom listopada i grudnia. Powód dobrze znany – problem ze znalezieniem odpowiedniej drukarni, która w wymaganym czasie wykonana wysokiej jakości produkt (i pewnie przy rozsądnej cenie). Odpowiednia drukarnia została już znaleziona, ale premiera przesuwa się na koniec stycznia 2010. Trochę szkoda, że wydawcę ominie przedświąteczny szał zakupowy.

Na otarcie łez Phalanx Games Polska opublikował planszę gry Boże Igrzysko – Dzieje Rzeczpospolitej Szlacheckiej. Będzie ją można namacalnie poznać już w weekend, w czasie konwentu Pionek. W połowie stycznia zostanie ogłoszona także przedsprzedaż gry, wraz z publikacją jej zasad.

bozeigrzyskoplansza

Boże Igrzysko - plansza

[Phalanx Games Polska]


 

Facebook Comments

9 komentarzy

 1. Avatar

  Woo, plansza bardzo klimatyczna, szczegolnie w porownaniu z oryginalna (http://www.boardgamegeek.com/image/584979), ktora wyglada niemal tak zle jak plansza do Automobile. Tutaj klimat wylewa sie ze wszystkich krawedzi – szacun!

 2. Avatar

  Jest szansa na to, zeby obrazek po kliknieciu pogazywal sie w top warstwie? Zwlaszcza chodzi mi o to, by ta warstwa byla wyzej niz reklama.

  A plansza zdecydowanie ladniejsza.
  Co ciekawe nie rozni sie od orginalu. (Chociaz nie gralem w gre to moze nie dostrzegam szczegolow) Wychodzi wiec na to, ze dodanie gracza wiecej nie wymagalo dodania regionu. To chyba dobrze, bo w takim razie bez problemu da sie grac tez na zasadach orginalnych w 3 osoby. Dobrze mysle?

 3. Avatar

  Są plusy – nie będę miał wątpliwości co do prezentu świątecznego… 😀

 4. Avatar

  Szok. Dla mnie niesamowita tragedia – to ma być plansza do gry a nie dzieło artystyczne. Grafik chyba o tym zapomniał. Zresztą, to mnie już nie dotyczy – GP sprzedaję.

 5. Avatar

  Doceniam naklad pracy, zupelnie nie czuje klimatu. W sumie ciesze sie, ze BGG Secret Santa przyniosl mi oryginalne wydanie i pozbawil mnie dylematu czy wole wydanie krajowe (4 osoby i nie odpowiadajaca mi estetyka) czy warfrogowe (kreska Dennisa mi odpowiada, ale tylko 3 osoby).

 6. Avatar

  Świetna, klimatyczna plansza! Brawo, brawo i jeszcze raz brawo. Czekam z niecierpliwością na polską edycję.

 7. Avatar

  Planszę ocenię, jak zobaczę na żywo. Na zdjęciach wrażenia bywają często bardzo mylące.

  Co do samej gry, to ostatnie historie z nieustannym wyjaśnianiem niejasnych zasad mocno studzą mój zapał. Ale w końcu Wallace jest Wallace, nienajlepsza instrukcja to znak rozpoznawczy.

 8. Avatar

  Chcial – niechcial, BI to jedyna gra szeroko obejmująca temat historii Polski. Mysle, ze z tego powodu warto powalczyc z instrukcja. Zreszta polska instrukcja jest – zdaje sie – czytelniejsza 🙂

 9. Avatar

  Jax – od kiedy dzieło artystyczne wyklucza się z grami planszowymi? Od starożytności są przykłady świetnego łączenia jednego z drugim.
  .
  BŻ dla zachodnich / wschodnich nabywców może mieć po prostu dobrą mechanikę, ja oczekuję od gry więcej. I ten projekt planszy część tego *więcej* spełnia.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

seventeen + three =