Home / News / Przerobią Ubongo na kawałek softu

Przerobią Ubongo na kawałek softu

ubongoNajnowsza część Ubongo, czyli Ubongo 3D, pokazała, że gra wciąż ma potencjał i temat nie został wyczerpany do końca. Co za tym idzie całą serią zainteresowała się firma Korner Entertainment S.L., która wykupiła prawa do wersji cyfrowej. Zresztą nic dziwnego, bo Ubongo jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych gier planszowych w Niemczech i w Wielkiej Brytanii.

We wszystkich wersjach gra się sprzedała w 900 000 egzemplarzach, co na warunki planszówkowe jest dość znaczącą liczbą. Duże uznanie zdobyła również w Skandynawii otrzymując tytuł Najlepszej Gry Rodzinnej w Szwecji w 2003 i 2009, oraz Gry Roku w Norwegii i Finlandii.

O planach stworzenia wersji cyfrowej wypowiedział się sam autor gry – Grzegorz Rejchtman:

“Jestem bardzo szczęśliwy i podekscytowany, że zobaczę Ubongo w formacie gry video. Ta uzależniająca łamigłówka będzie działać idealnie na konsolach, komputerach osobistych i Iphonach. Projektuję gry od prawie 15 lat i Ubongo jest najlepszą jaką stworzyłem. Więc ta gra zajmuje szczególne miejsce w moich sercu.”

Gra ma pojawić się na większości dostępnych platform  z grami: konsole nowej generacji, konsole przenośne i komputery PC. Premiera drugi kwartał 2010.

[Gamers Daily News]

 

Facebook Comments

One comment

  1. Swoja droga zastanawiamy sie przy kazdej partii 3D, czy to jest produkt czlowieka, czy softu. Bo – z calym szacunkiem dla Rejchtmana – nie jestem w stanie wyobrazic sobie, ze wersje 3D mozna bylo sobie calosciowo wyobrazic. Heh, jak sie da komus postronnemu, to nawet wedlug obrazkow ma trudnosci z ulozeniem tego. Jak to postrzegacie? My bawimy sie swietnie, chociaz nie sadzilem ze wersja extreme bedzie mi sie kiedykolwiek wydawala lajtowa, a juz sie wydaje 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

trzy × pięć =