Home / News / Czarna krowa w kropki bordo gryzła trawę kręcąc mordą, czyli Mow także po polsku

Czarna krowa w kropki bordo gryzła trawę kręcąc mordą, czyli Mow także po polsku

mow_pudelkoWydawnictwo Hobbity ogłosiło, że dzięki współpracy z szwajcarskim wydawnictwem Hurrican Games, w przyszłym tygodniu pojawi się nowa wersja gry Mow, również z zasadami w języku polskim.  Czym się różni druga wersja od pierwszej? Pudełko jest dwa razy większe i zawiera 2 talie kart. Jeśli w grze uczestniczy od 3 do 5 graczy używa się  zielonego zestawu, jeśli gramy w 6 do 10 osób – należy użyć również zestawu żółtego.

Pojawiają się też nowe krowy ze specjalnymi zdolnościami oraz gadżet dźwiękowy. W pudełku farmerzy odnajdą również notes z ołówkiem do zapisywania ilości much. Wydawca w informacji prasowej przypomina, że Mow zdobył nominacje do nagrody Gra Roku 2009 we Francji) i rekomendacje do nagrody Spiel des Jahres 2009. Bogatsza zawartość nowej wersji odbije się trochę na cenie i za grę będziemy musieli zapłacić 59 złotych. Co z drugiej strony też strasznie wygórowaną ceną nie jest.

mow1

Mow

Mam Mow i choć nie jest złą grą, to w mojej opinii stare dobre byczki (czyli 6 bierze!) sprawdzają się lepiej. Choć szybkich, lekkich gier imprezowych, które potrafią zaangażować nawet do 10 osób nigdy za wiele.

mow2

Mow


 

Facebook Comments

5 komentarzy

  1. 6 bierze 100 razy lepsze :p

  2. a mi się właśnie dużo bardziej podobają krowy, ale może to dlatego, że przejadło mi się 6 bierze. No i Mow jest bardziej złośliwe od 6 Bierze 😀

  3. Ja się dołączam do osób, którym 6 bierze! podoba się znacznie bardziej. Krowy jakieś mega losowe są, jeśli złe karty przyjdą to nie ma żadnych szans coś uratować, przy większej liczbie graczy też nie da się pograć za bardzo, najczęściej gdy kolejka do mnie wraca to znaczy że przegrałem tę rundę. Krowy ładniejsze, ale byczki lepsze.

  4. “Krowy ładniejsze, ale byczki lepsze.”
    O, qrczę, myślałem, że GF nie jest stroną “od 18 lat”…

  5. 6. bierze! o wiele lepsze

    w 6. bierze da się coś przewidzieć/kontrolować(szczególnie w wariancie z wyjętymi kartami od 1 do np.44) – w krowach musimy raczej liczyć na szczęście

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

pięć × cztery =