Home / News / Mali Powstańcy i Filip w TVP (+galeria)

Mali Powstańcy i Filip w TVP (+galeria)

MaliPowstancyFilip oczywiście sam się nie pochwali więc ja wcielę się w rolę jego Rzecznika Prasowego. Dzisiaj o godzinie 11 w Muzeum Powstania Warszawskiego odbyła się  konferencja prasowa zwołana z okazji wydania gry “Mali Powstańcy”. Podczas niej miały odbywać się rozgrywki w grę, oczywiście sama konferencja m.in z udziałem Filipa, a wszystko to w towarzystwie licznych gości m.in harcerzy wraz z naczelniczką ZHP, dyrektorem muzeum, czy gościem honorowym – Jerzym Kasprzykiem, uczestnikiem Powstania Warszawskiego.

Uwaga: wpis został zaktualizowany o galerię zdjęć z konferencji

Wszystkie osoby, które chciałyby obejrzeć skrót z tego spotkania, a także na własne oczy zobaczyć Filipa Miłuńskiego, powinny o 22:45 włączyć telewizor i przełączyć się na Panoramę w kanale TVP 2. Publikacja nagranego materiału, jak zwykle nie jest niestety pewna na 100%. Ale ja będę czekał z włączoną nagrywarką. Zawsze to material do szantażowania Filipa miła pamiątka i ciekawy materiał.

PS: Podobno Filip był również wczoraj w Polsat News – tylko pozazdrościć: autografy, wywiady, wizyty w zakładach pracy.

A poniżej zdjęcia z konferencji – słuchy chodzą że każdy uczestnik wychodził z własną kopią gry 🙂

Meow Gallery: The gallery is empty.


 

Facebook Comments

40 komentarzy

 1. Gratuluje Filipie:)

 2. A ja dzisiaj byłem w RMF FM i mówiłem o Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

  :]]]]

  [jako anonimowy przechodzień….:((( ]

  Filip, gratulacje! Mam nadzieję, że Orzeł i Gwiazda również okaże się sukcesem marketingowym, bo czekam na kolejne gry osadzone w realiach historii Polski.

 3. Gratulacje!

  PS. @yosz’ PS: Jeszcze się mu przeje…

 4. [autografy, wywiady, wizyty w zakładach pracy]…
  … i na oddziałach pediatrycznych, paparazzi w ogródku, Drzyzga na werandzie/balkonie, fanki rucające majtkami w okna… ech, życie 🙂

 5. Potem pewnie płyta, serial, Taniec z gwiazdami i romans z Dodą 🙂

 6. O Małych Powstańcach właśnie mówili w Antyradiu. Jako jeden z gorących njusów w serwisie 🙂

 7. Mam informacje z pewnego źródła, że było super. Były wywiady, 30 dziennikarzy, ale najważniejsze to było 10 stolików przy których grali mali harcerze. Filippos przyszedł z rodziną, Doda podobno nie dotarła, ale Filip z tego powodu nie płakał 😉
  Wielkie brawa dla Egmontu za świetną reklamę 🙂

 8. Mali Powstańcy właśnie byli w Teleexpresie :).

  Gratulacje Filip!

 9. Konferencji jeszcze nie widzialem, ale jako pierwszy chcialem napisac, ze z takim poziomem angielskiego na miejscu Filipa bym zatrudnil jakiegos lektora. 😉

 10. Szymon, jakiego angielskiego? Z takim niemieckim to nie powinien tej gry wymyślać!! 😀

 11. zdjęcia – ogólna bomba!

 12. No konfa wyszła bardzo fajnie faktycznie. Doda wpadła ale nie skumała zasad… nawet wersji podstawowej;)))

  A w teleexpresie powiedzieli nawet ze trzy zdania (o powstańcach jest od 9.45): http://www.tvp.info/teleexpress/wideo/27102009-1700

 13. W radiu Eska też było o Małych Powstańcach

 14. Dobra robota 🙂 Filipie, gratuluję a i Egmontowi należy się wielki plus

 15. Gratuluję 🙂 Serce rośnie patrząc na takie sukcesy 🙂

 16. Prawdziwy sukces nastąpi, gdy McFarlane Toys wypuści serię figurek Małych Powstańców w tym figurkę Filipposa 🙂

 17. No pięknie, pięknie 🙂 Gratulacje!!!

 18. Prawdziwy sukces nastąpi, gdy Filip będzie miał 8-stronnicową sesję fotograficzną w Vivie połączoną z wywiadem, z którego dowiemy się dlaczego najczęściej małżonka Filipa nastawia wodę na herbatę i jaki chleb je Filip na śniadanie ;-p

 19. Reportaż w Panoramie nieco dłuższy, nawet Filip miał okazję coś tam pogadać do kamery 🙂 W sumie, jak na niszowe hobby, sukces wielki! 🙂

 20. Oglądałem przed chwilą. Gratulacje Filip. Raczej było do przewidzenia, że w reportarzu położą większy nacisk na aspekt powstania niż na samą grę, ale Mali Powstańcy byli na srebrnym ekranie i ich autor też!

 21. Witold Janik

  Śmichy-chichy, ale a propos tej Dody, to nie od czapy te komentarze… My już mamy pewne plany związane a propos Filipa i Dody, don’t we, guys? 😉

 22. PS. Zdjęcie nr #15 – pan Prezes pod gradem pytań…
  “Z głębi sali: “A czy displayowanie core setów z proxowanymi erkami nie jest fanboystwem deckbuilderów?!”)
  😉

 23. Materiał w Panoramie bardzo przyjemny.

  A zdjęcia jak najszybciej powinny pojawić się na BGG!

 24. dominusmaris

  Dlaczego romans z Dodą jest uważany za miarę sukcesu dla mężczyzny?

  Ja obstawiam tenisa z Kwaśniewskim, albo nie- on pije, to ze Stockingerem…cholera!

  Fibak nie pije, prawda?

 25. Nie tak, nie tak, nie tak. Tu nie chodzi o romanas ale o rozpoznawalność:) Zaufajcie mi, że niedługo o Filipie będzie głośno, juz moja w tym głowa;)Na razie zostało mi 30 dni na Operację Hajzer ale damy radę;) Szykuj sie Filip!

 26. dominusmaris

  @Hiszp- Tylko żebyś mu ZONK-a nie podłożył.
  Ciekawe podobieństwo z żonka, prawda?

 27. Chapeau bas!
  Szczere gratulacje dla Filipa i Egmontu! Tym wieksze, ze promowany nie jest kolejny denny klon Monopoly, ale przyzwoita i nowoczesna gra rodzinna.

 28. Szymon, trafiłeś w sedno.

 29. Jak widać z premiery gry można zrobic wydarzenie medialne. Proponuję, aby inni wydawcy skorzystali z doświadczeń Egmontu i Filipa. Wprawdzie ani Orzeł i Gwiazda ani Boże Igrzysko nie są grami rodzinnymi, przeznaczonymi dla szerokiej grupy klientów ale może dałoby się zorganizować podobna akcję. Np. konferecję prasową Orła i Gwiazdy mozna by zorganizować w Muzeum Wojska w okolicach 11 listopada. Niestety weteranów wojny bolszewickiej nie da się zaprosić, ale jest zapewne kilku historyków, którzy mogli by coś powiedzieć na ten temat przed kamerami.
  A na prezentacje Bozego Igrzyska mozna wybrać albo Muzeum Historyczne albo jakiś obiekt, kojarzący sie z Rzeczpospolitą Obojga Narodów np. Zamek Królewski

 30. obawiam się, że trzeba byc taką machiną jak Egmont żeby móc zrobić takie wydarzenie medialne, ale może nie doceniam Phalanx Games Polska i Leonardo – w każdym razie jak chcą, droga otwarta..

 31. Witold Janik

  Rozmawialiśmy tuż po premierze, że to pierwsze i jedyne w swoim rodzaju wydarzenie o takim rozmachu w naszym światku planszówkowym.
  Oprawa medialna, liczba gości, dziennikarzy i obsługi była porównywalna chyba tylko z premierą jakiejś poważnej pozycji książkowej (Norman Davis, Szymborska?).
  Jestem wdzięczny chłopakom, że miałem szansę w takim czymś uczestniczyć. To niesamowicie budujący fakt, że “dało się” zrobić taki event. Niestety refleksja jest taka, że faktycznie był on “jedyny w swoim rodzaju”. Ciężko będzie powtórzyć coś takiego, ponieważ splótł się tutaj “chęci i możliwości” – że tak powiem – kilku instytucji.
  Po pierwsze: Egmont to firma działająca już wiele, wiele lat na polskim rynku, posiadająca ogromne doświadczenie w promocji, a co ważniejsze – mogąca sobie pozwolić finansowo i organizacyjnie na takie przedsięwzięcie.
  Po drugie: Muzeum Powstania Warszawskiego – “pupilek” wśród innych muzeów, instytucja, która dzięki priorytetowemu traktowaniu w dofinansowaniach może – i chce – wiele.
  Dołóżmy do tego ZHP, Focus Historia, zmieszajmy wszystko razem – i wychodzi coś naprawdę wyjątkowego 🙂

  Wątpię, żeby inna polska gra miała jeszcze szansę mieć taką premierę. Ale to skłoniło mnie też do myśli, którą podzieliłem się z Filipem – może stwórzmy jakąś inicjatywę wspierającą gry traktujące o naszej historii?

 32. dominusmaris

  Tutaj były przede wszystkim duże możliwości, których na szczęście nie zmarnowano.

  Nie sądzę by Stronghold miał szanse na równie spektakularny event.

  (No chyba że Pan Michał poprosi, by go ktoś wysadził pod Rotundą.)

 33. Faktycznie wydarzenie spektakularne. Tym bardziej mnie to cieszy.

 34. a wystarczyło aby Stronghold opiewał oblężenie Jasnej Góry i event w postaci Konferencji Plenarnej Episkopatu Polski połączonej z prezentacją gry gotowy. Potem list do parafian na niedzielną homilię i voila!

 35. Anonim (Gall)

  @Veridiana

  <3

  😀

 36. Jeszcze oficjalnie językiem urzędowym w tym kraju jest polski. A “event” to jest jak Natalia Kukulska śpiewa dla klientów VIPów jakiegoś banku ;-p

 37. No no, chlopaki, prawie was w tych garniturach nie poznalem 😛

 38. Innastranne “Voila” sprytnie ukryłam na końcu komentarza, ha ha!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

13 + osiemnaście =