Home / News / Przewodnik po Strongholdzie

Przewodnik po Strongholdzie

stronghold_pudelkoNa stronie Portalu pojawił się pierwszy odcinek Przewodnika po Strongholdzie, opracowania (w formacie PDF) pokazującego różne możliwe strategie gry, prezentującego szereg przykładów i dokładnego omówienia poszczególnych reguł. Odcinek pierwszy dotyczy początku gry – wyboru poszczególnych kart faz i tego jakie konsekwencje niesie ten wybór dla przebiegu całej rozgrywki. Plik można znaleźć na stronie Portalu w dziale Stronghold.


 

Facebook Comments

11 komentarzy

 1. Chyba pierwszy raz się spotykam z czymś takim. Zanim gra się ukaże ja już będę znał “różne możliwe strategie gry”. Fajnie, że jest szum o polskiej produkcji ale czy takie informacje nie odbiorą mi przyjemności z gry? Czy gracze nie powinni sami odkrywać różne strategie gry?

 2. dasilwa –> dokładnie, zgadzam się 🙂
  Na szczęście istnieje proste antidotum – nie wchodzić i nie czytac 😉

 3. w wielu grach są podstawowe strategie , rady zamieszczane… czyżby tu było ich za dużo? Pewnie musi być więcej bo i S. potężniejszy 😉

 4. No w tym pliku to nie jest tak, że podajemy magiczne porady jak wygrywać w Strongholda, bez obaw 🙂 Tam są takie fundamenty, by gracze wiedzieli jak podejść do zabawy (np. że budowanie 1 katapulty z gróy skazane jest na porażkę, bo zwiadowca z zamku ja sparaliżuje, ale budowa 3 to już zupełnie inna para kaloszy).

 5. Nie czytałem i nie widziałem, ale inicjatywa bardzo fajna. Nie chcesz, nie czytasz, sam sobie wyrabiasz poglądy na strategie i taktyki. Chcesz, czytasz i wyciągasz wnioski. Na BGG jest masa tego typu poradników i ludzie nie jęczą, że po co. Dajcie spokój z tym marudzeniem.

 6. Ja tam jestem zwolennikiem artykułów o strategiach. Szybciej człowiek poznaje grę i może z niej czerpać więcej frajdy. Proponuje cały cykl artykułów o podstawowych strategiach w różnych grach :).

 7. Geko -> oczywiście że na BGG są takie poradniki a do gier kótre są już wydane;) Spoko ja nie będę czytał żeby nie psuć sobie samemu odkrywania gry, a gorzej jak w pierwszych partiach trafie na pacjenta który ma już wszystkie strategie obcykane zanim zagra i tylko będę się przyglądał jak realizuje jedynie słuszną strategię. A po drugie nie mogę się doczekać aż zagram w to cudo:)

 8. Geko tobie proponuje też nie czytać moich kometarzy bo jakoś nie zdaje mi się żebym był specjalnym marudą co do planszówek, więc jak się nie podobają moje komentarze po prostu ich nie czytasz:P Bo marudzenie na czyjeś komentarze też nic nie wnosi do sprawy:)

 9. Jest setka ksiazek o szachach i wcale nie odbieraja one radosci z gry. A banalne i podstawowe bledy nie raz odbijaly sie w zlej recenzji gry 😉 Taki poradnik po prostu pozwala ich uniknac 😉

 10. Swoje zdanie na temat poradników o strategii już dawno opisałem tutaj:
  http://www.gamesfanatic.pl/2008/12/12/swiat-go-a-refleksje-o-eurograch/#comments_start
  Ostatnie komentarze… Do tej pory zdania nie zmieniłem :).

 11. Dasilwa, ale Ty raczej nie marudzisz. A żeby się przekonać, muszę najpierw przeczytać ;-p

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

3 × 4 =