Home / News / Kurczę, Egmont znowu coś wydaje

Kurczę, Egmont znowu coś wydaje

Skubane kurczaki - pudełkoNa polskim grajdołku prawdopodobnie najbardziej znane są dwie produkcje z serii Chicken World (Hühnerwelt): Polowanie na Robale i Sushizock im Gockelwok (tzw. Sushi). Pierwsza dlatego, że wydał ją w polskiej wersji Egmont, a co za tym idzie trafiła ona pod strzechy i do przeciętnej planszówkowej rodziny. Druga dlatego, że była najnowszą grą z serii i pojawiała się całkiem często na planszówkowych spotkaniach oraz konwentach. Egmont postanowił kontynuować udaną serię i wkrótce wyda Skubane Kurczaki. W rozszerzeniu zdjęcia, instrukcja i informacja prasowa.

Z przyjemnością informuję o kolejnej nowej grze planszowej, jaką EGMONT wyda w okresie przedświątecznym. Będzie to gra dla dzieci zatytułowana SKUBANE KURCZAKI, która w samych Niemczech sprzedała się dotychczas w nakładzie 600.000 egzemplarzy! Gra zdobyła 3 nagrody Najlepszej Dziecięcej Gry Planszowej: w Niemczech, Danii i Finlandii. Zabawna tematyka gry oraz wysoka jakość produkcji z pewnością zapewnią grze sukces również na polskim rynku.

Skubane Kurczaki - gra

Skubane Kurczaki

Bohaterami gry są kurczaki biegające po podwórzu co sił w nogach i zabierające sobie nawzajem pióra. Zwycięży kurczak, który jako pierwszy oskubie pozostałe kurczaki. Szansę na wygranie ma ten, kto dobrze zna wszystkie zakamarki podwórza. Jeśli zaś kurczak jest mało spostrzegawczy i ma słabą pamięć, inne w mig go oskubią z piór, zostawiając goły kuper! To ci dopiero kurczaki! Skubaniutkie!

 • Proste zasady gry!
 • Gra rozwijająca pamięć!
 • Drewniane figurki kurczaków!
 • Gra, w której dzieci wygrywają z rodzicami!
figurki kurczaków 1

Skubane Kurczaki

SKUBANE KURCZAKI

 • liczba graczy: 2-4 osoby
 • wiek graczy: 4+
 • czas gry: 15 min
 • format pudełka: 25 x 25 x 6 cm
 • patroni medialni: MiastoDzieci.pl, magazyn The Littlest Pet Shop, magazyn Komputerowa Gratka
 • cena detal.: 89 zł
 • premiera: 23 października

Skubane Kurczaki – instrukcja

figurki kurczaków 2

Skubane Kurczaki

płytki

Skubane Kurczaki

HARMONOGRAM WYDAWNICZY EGMONTU (wrzesień – grudzień 2009 r.):

1. TOTEM (wiek: 8+) – gra już dostępna
2. RE RE KUM KUM! (wiek: 4+) – gra już dostępna
3. POSZUKIWACZE SKARBÓW (wiek: 8+) – premiera 12-14 października
4. MALI POWSTAŃCY (wiek: 8+) – premiera 19 października
5. SKUBANE KURCZAKI (wiek: 4+) – premiera 23 października
6. KAJKO I KOKOSZ – WIELKI WYŚCIG (wiek: 6+) – premiera 9 listopada


 

Facebook Comments

3 komentarze

 1. 89zł to bardzo dobra cena za grę, która na wysokie koszty produkcji ze względu na drewniane figurki kurczaków. Niemiecki wydawca Zoch Verlag wyda na Essen tą grę w zmienionej tematyce, tzn. z jeżami. Grę od dawna ma stalker i proszony jest o napisanie recenzji. 🙂

 2. Gra w nastroju bardziej Wilelkanocna niz Bozonarodzeniowa, moze cos z Mikolajami albo Balwankami by wydali 🙂

 3. A tak, grę mam i jestem ogrywany przez moje dziecko.

  W skrócie, bo gra jest całkiem prosta, jest to memory rozbudowane o element wyścigowy. Jak widać na jednym z obrazków, układa się tor, po którym się ścigają kurczaki. Gdy kura przeskoczy drugą, zabiera jej piórko z ogonka. Gdy wszystkie piórka są w posiadaniu jednej kurki gra się kończy, a ona zostaje zwycięzcą.

  Aby poruszyć się na kolejne pole toru, należy poprawnie odkryć obrazek na jednym z oktagonów ułożonych pośrodku toru — to element pamięciowy. Gdy odkryjemy obrazek do pary z tym, jaki widnieje na polu przed kurą, poruszamy się pole do przodu i próbujemy ponownie. I tak dalej.

  Banalne… ale emocjonujące 🙂 do chwili, gdy nasze pociechy nie zapamiętają ułożenia obrazków na zakrytych kafelkach, bo wtedy zaczyną się szybki finisz — błyskawicznie zostajemy dogonieni i pozbawieni piór. Można też zagrać z dorosłymi — wtedy się szanse wyrównują, bo mało kto ma taką eidetyczną pamięć jak dzieci.

  Generalnie, choć 90 zł za memory to dużo, gra naprawdę daje dużo radości. Poza tym dochodzą dodatkowe emocje, związane z wyścigiem.

  Całość jest wykonana tak solidnie (przynajmneij moje wydanie niemieckie), że nie ma szansy gry zepsuć — jak pociecha z niej wyrośnie, spokojnie będzie można ją komuś oddać/odsprzedać.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

17 + 19 =