Home / News / Zagraj w planszówki w muzeum

Zagraj w planszówki w muzeum

Planszowki w muzeumNa stronach Dziennika Elbląskiego przeczytałem właśnie, że:

Muzeum Archeologiczno-Historyczne zaprasza w niedzielę, 27.09 w godz. 10.00 – 14.00 na XI już spotkanie z grami planszowymi.Niedzielne spotkania w Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Elblągu, organizowane już od roku, są otwartym spotkaniem o charakterze warsztatowo-towarzyskim dla osób indywidualnych. Podczas wizyty w muzeum można zapoznać się z dawnymi grami planszowymi w jakie grali nasi przodkowie nawet prawie 8 tys. lat temu. Zapraszamy wszystkich chętnych spróbowania swoich sił w takie gry jak między innymi Mancala, Chopad, Ashtaa Chemmaa, Senet, Alquerque, Młynek czy Hnefatafl. 

Po tym niezbyt zachęcającym (w kwestii doboru tytułów) wstępie, dalej mamy już informację, że muzeum w swoich zasobach ma także Cytadelę i Na sygnale (!), a poszukuje sponsorów na zakup gier nagrodzonych Spiel des Jahres. Cieszę się, że instytucje kulturalne podejmują takie działania – pewnie znalazł się tam jakiś miłośnik planszówek, który powoli wprowadza je do muzeum. Szkoda, że nie jest to działanie na jakąś większą skalę. Jakiś czas temu rozmawiałem ze starszym panem, wielkim miłośnikiem i popularyzatorem logicznych gier planszowych (niestety nie pomnę już nazwiska), który postulował wprowadzenie planszówek do szkół jako zajęcia obowiązkowe – co o tym myślicie? Jakie ogólnopolskie działania / akcje pomogłyby grom planszowym w przełamaniu ich dosyć infantylnego i mało atrakcyjnego wizerunku?

[źródło: Dziennik Elbląski]

 

Facebook Comments

3 komentarze

  1. Boję się, że jeśli coś będzie w szkołach obowiązkowe, to przestanie być fajne, ożywcze, rozrywkowe etc etc.

    Jeśli już mają być w szkołach, to porzez nauczycieli-fascynatów, na zajęciach dodatkowych, kółkach fantasy, RPG, planszówkowych… W takiej formie – jak najbardziej. Inaczej – jestem przeciw

  2. Obowiązkowe, absolutnie. dodatkowo przeładowywać dzieciom tydzień? albo zamiast czego? chociaż nie… zamiast Wychowania do Życia w Rodzinie to jak najbardziej, zgadzam się 😉

  3. Podobno dzieci chodza do szkoły głodne i przeladowane nadmiarem zbyt drogich podrecznikow, a Wy chcecie im jeszcze do plecaka wrzucac pudlo z Agricola, zestawem do Go i zetony pokerowe oraz kazac kupowac mapy do Age of Steam? Miejcie litosc!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

8 − osiem =