Home / News / Wsiąść do Pociągu – Mistrzostwa Polski i Świata

Wsiąść do Pociągu – Mistrzostwa Polski i Świata

T2R Mistrzostwa ŚwiataOd wydania pierwszego Ticket to Ride mija właśnie 5 lat, w związku z czym wydawnictwo Days of Wonder ogłosiło na swojej stronie organizację Mistrzostw Świata w tej grze. Już za kilka dni rozpoczną się mistrzostwa krajowe w USA, Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Krajach Beneluxu i w Polsce!

Mistrzostwa Polski będą składały się z serii eliminacji regionalnych:

 • GDYNIA, 3-4. października (Gramy)
 • WROCŁAW, 7-8. listopada (Gratislavia)
 • LUBLIN, 13-15. listopada (Falkon)
 • GLIWICE, 5-6. grudnia (Pionek)

Zwycięzca eliminacji regionalnych, poza nagrodami w postaci gier, otrzyma pozłacany znacznik punktacji (zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca – odpowiednio srebrny i brązowy) oraz zaproszenie do finału. Zwycięzca finału Mistrzostw Polski otrzyma zaproszenie na Mistrzostwa Świata w Paryżu, które odbędą się w II kwartale 2010 (oczywiście wraz ze zwrotem kosztów podróży i zakwaterowania) oraz zestaw 45 pozłacanych wagoników do gry Ticket to Ride.

T2R Gold plated trains

Na zwycięzcę Mistrzostw Świata czeka natomiast niesamowita nagroda – przejażdżka dla dwojga legendarnym, luksusowym pociągiem Orient-Express. Wycieczka rozpoczyna się od dwóch nocy w Londynie, przed wyjazdem z Victora Station szlakiem wiodącym przez Calais, Paryż, Szwajcarię, Austrię i Veronę, aż do Wenecji, gdzie spędzi dodatkowe dwa dni w luksusowym hotelu.

T2R Orient Express

Organizatorem Mistrzostw Polski jest REBEL.pl – wydawca polskiej edycji gry Wsiąść do Pociągu: Europa. Już niebawem na stronie wydawnictwa pojawi się więcej szczegółów.


 

Facebook Comments

17 komentarzy

 1. A Warszawa dalej nie ma swojej imprezy planszówkowej i trzeba się gdzieś wozić 🙁

 2. konev – to zorganizuj, a nie marudz 😉

 3. Przecież Falkon też nie jest imprezą stricte planszówkową, to konwent jak to się mówi “ogólnofantastyczny” (czyli RPG, fantasy/SF, komiks, manga, bitewniaki, planszówki).

  W Warszawie sensownym konwentem ogólnofantastycznym jest Avangarda, ale to zupełnie inny termin – zwykle przełom czerwca/lipca.

 4. W grudniu tego roku Stowarzyszenie Avangarda planuje zorganizować weekend z grami: Planszówki, RPG, LARP. Jesteśmy w fazie wstępnej, zapewne niedługo rozpocznie się akcja promocyjna eventu. Już teraz zapraszam wszystkich maniaków 🙂

 5. No to ja obskoczę od razu eliminacje w Gliwicach i Wrocławiu 🙂 Większa szansa na dobry wynik 🙂

 6. To się nazywa konkurs! Świetne nagrody 😀

 7. A jak takie konkursy wyglądają? Rozgrywka w Ticketa trochę zajmuje i nie wyobrażam sobie kilka partii pod rząd, bo znienawidziłabym tę grę do cna.

 8. Żona pozwoliła mi wygrać. 😉 Jadę na eliminacje do Wrocławia.

 9. Veridiana > Niestety (a dla milosnikow stety) musisz sie przygotowac na kilka rozgrywek pod rzad. W najbardziej pechowym przypadku (odpadasz szybko) beda to 3 rozgrywki, w najdluzszym wariancie (final), bedzie to 8 rozgrywek (na wiekszosci eliminacji – na przestrzeni 2 dni). Szczegoly wkrotce.

  PS: Czego sie nie robi dla wycieczki do Paryża 🙂

 10. To ja już wolę tradycyjnie przeżyć Pionka niż ten Paryż, w którym też bym musiała grać ileś razy pod rząd plecami do Wieży Eiffla 😀

 11. a na jakiej planszy bedzie sie grało? USA czy EUROPA ?

 12. A tak wogóle to Gramy odbędzie się w Gdyni!!

 13. @Veridiana> Dlaczego plecami do Wieży Eiffla? Być może finał odbędzie się na Wieży Eiffla, jak kiedyś finał mistrzostw świata w Rummikuba?

 14. Anu > Racja 😉 Jako nie-rodowity mieszkaniec Trojmiasta ciagle bardziej uwazam to za jedno wielkie miasto niz 3 oddzielne. Dla mnie Gdansk czy Gdynia – zadna roznica, stad pomylka 🙂

 15. @MichalStajszczak – urządzanie finału NA wieży Eiffela jest PRowo nierozsądne, bo nie da się wtedy zrobić zdjęcia skupionych graczy z Wieżą Eiffela w tle 🙂

 16. @Anonim> A gdyby z okazji mistrzostw wieża tak wyglądała:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

dwa × 2 =