Home / News / The Secret of Tobago Island

The Secret of Tobago Island

tobagoPierwszy raz o Tobago wspominał u nas Draco, zadając pytanie: Czy rok 2009 będzie rokiem wysp? Dzisiaj wiadomo już trochę więcej o samej grze. Tobago stworzył Bruce Allen, a za wydanie odpowiedzialny jest Zoch Verlag. Gracze wcielają się w grze w łowców przygód, którzy posiadają fragment mapy, wskazującej ukryty na tytułowej wyspie skarb.

Wraz z przebiegiem rozgrywki uczestnicy będą próbowali złożyć całą mapę z rozrzuconych fragmentów i odnaleźć miejsce, do którego prowadzi plan. Pierwsze osoby, które dotrą do celu będę mogły wykonać niezbędne wykopy i podzielić między sobą znalezione złoto. Trzeba jednak uważać, bo niektóre skarby są przeklętę i aby uchronić się przed klątwą trzeba posiadać odpowiedni amulet.

Przy Tobago będzie mogło się bawić od 2 do 4 graczy, a czas rozgrywki powinien wynieść około 60 minut. Sama plansza posiada specjalną, modularną konstrukcję, która pozwala stworzyć 32 unikalne wyspy. W poszukiwaczy skarbów będziemy mogli wcielić się już w październiku, bowiem premiera Tobago obędzie się na targach w Essen. Dla niecierpliwych dostępna jest już instrukcja. Ot kolejna ładna i familijna gra.

tobago2

Tobago

[Zoch Verlag]


 

Facebook Comments

3 komentarze

  1. Mam tę grę, grałem, podoba mi się.
    Podrzucę grę Draco do Graala, więc chętni będą mieli okazję zagrać w piątek na Politechnice. Miłej zabawy.

  2. Jarek – a jak bardzo Ci sie podoba? Tak bardzo, ze dobrze by bylo, gdyby ukazala sie po polsku? 🙂

  3. Szymon, jeżeli pytasz mnie czy Tobago będzie wydane przez nas, to odpowiadam: nie 🙂
    Ale grało mi się jednak bardzo przyjemnie i chętnie zagram ponownie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

12 + 3 =