Home / Aktualności / Pionek – szybki update

Pionek – szybki update

pionek_logoPionek już za tydzień. O imprezie cicho, głucho, aż wstyd, ktoś mógłby pomyśleć, że Pionek odwołany, że w ogóle go nie ma. Wrażenie to oczywiście błędne, tu w Gliwicach przygotowania idą pełną parą, stąd pomysł, by przeprowadzić szybki, krótki update i poinformować o tym co ciekawego na Pionku…

1. Tak jak podczas poprzedniej edycji, będą stoiska Phalanx Games Polska (prezentacje Steam oraz Golden Age) oraz Portalu (prezentacje Duela, Zombiaków, Strongholda…)

2. No właśnie, Stronghold. W ten weekend jest Polcon i tam Strongholda będzie można już zobaczyć, ale taka prawdziwa, planszowa premiera Strongholda planowana jest na Pionek, będzie możliwość gry w grę, będzie oficjalna prezentacja gry. Zapraszam serdecznie, prawdopodobnie będą 2 egz. udostepnione dla uczestników, tak więc sporo osób będzie miało okazję pograć w grę i wyrobić sobie o niej opinię.

3. Nowości, nowości! Wydawnictwo Egmont przysłało nam już swoją najnowszą produkcję, grę dla dzieciaków pod tytułem Re Re Kum Kum! i do Pionka Pomarańczowe Koszulki będą przygotowane do prezentacji gry. Czekamy na paczkę od G3, a w niej także dwie gorące nowości – do Biblioteki Gier MDK, a zatem do Waszych rąk trafi Igloo Pop oraz O Zoo Le Mio! Można powiedzieć, że Pionek upłynie pod znakiem nowości Zoch Spiele.

4. Będą oczywiście – ogłoszone już jakiś czas temu – Mistrzostwa Polski w Osadnikach z Catanu. Wszystkich miłośników tej gry zachęcam bo nagroda jest nie w kij dmuchał – wyjazd na Mistrzostwa Europy!

5. Oprócz tego tradycyjnie masa innych turniejów i konkursów. Jest w planach jeden mega hiper wypaśny konkurs dla wszystkich uczestników oraz pierwsze podejście do turnieju Race for the Galaxy. Ilość fanów tej gry rośnie w tempie imponującym – na tym Pionku zrobimy mały turniej próbny, a na kolejnym grudniowym, wraz z pomocą Yosza przygotujemy wielki turniej Race for the Galaxy.

6. Specjalnie na Pionka dokonaliśmy kilku nowych zakupów do Biblioteki Gier, by na naszych gości czekało jeszcze więcej atrakcji. Czekają na was m.in. Eclipse (dla dorosłych) czy Dzicy Wikingowie (dla urwisów).

Więcej o Pionku na naszej odświeżonej www, pod adresem www.pionek.gry-planszowe.pl

Zapraszam Was serdecznie do Gliwic!


 

Facebook Comments

6 komentarzy

 1. Avatar

  To ja jeszcze od siebie dodam, że planuję zabrać 2 gry, które raczej dotychczas były niedostępne w Polsce; Miss Poutine oraz Grimpe! (Climb!) obie wydane przez Quebeckie wydawnictwo La Scorpion Masque. Chętni do wypróbowania niech mnie łapią w sobotę :o)

  Do tego może zabiorę kilka innych mniej lub bardziej zwariowanych tytułów. Wszystko jednak zależy od tego czym będziemy jechać.

  Do zobaczenia na miejscu!

 2. Avatar

  czekam na opinię grających w Strongholda

 3. Avatar

  Mam nadzieję, że turniej RftG nie pokryje się z turniejem wiedzy o grach planszowych, bo nie chciałbym wybierać…

 4. Avatar

  a pitchcar będzie w niedzielę 🙂 ?

 5. Avatar

  Draco, wstepnie taki jest plan, bo w nd juz wiecej turniejow trudno wcisnac.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

eleven + 20 =