Home / News / Historia świata kołem się toczy

Historia świata kołem się toczy

historyoftheworldWydawnictwo Ragnar Brothers ogłosiło, że przy koprodukcji ze Spiral Galaxy Games, zaprezentuje na Essen remake klasycznej gry History of the World. Jak sama nazwa wskazuje jest to gra o rozwoju własnej cywilizacji, gdzie jednak największy nacisk kładzie się na podboje, wojnę i dyplomacje.

W nowej wersji duży nacisk położono na zmniejszenie czasu rozgrywki i obniżenie przestojów związanych z ruchem innych graczy. Między innymi partia będzie trwała sześć  epok (a nie siedem), przeprojektowana zostanie plansza, aby łatwiej mogli się na niej odnaleźć nowi gracze. Szybszy i bardziej elegancki ma być też system walki. O szczegółach zmian możecie przeczytać na oficjalnej stronie gry.

Na Essen ma sie pojawić tylko 450 egzemplarzy, więc projektanci gorąco zachęcają do zamawiania przedpremierowego (a jakże!). Cena wynosi 35 euro. W czasie targów Spiel będzie przygotowana też specjalna wersja demo, dla wszystkich chętnych sprawdzenia gry w praniu.

Osobiście nie miałem okazji zagrać, ale kiedyś jakaś osoba przyniosła egzemplarz gry na jedno ze spotkań. Ależ tam było figurek. Wyglądało na długą i archaiczną pozycję. Fajnie, że przygotowują współczesną wersję.

[BGN]

 

Facebook Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

szesnaście + 7 =