Home / News / Znowu gra o płazach, tym razem od Egmontu

Znowu gra o płazach, tym razem od Egmontu

pudelko.inddGdy ja leniłem się na Kaszubkonie polskie wydawnictwa zasypywały nas informacjami prasowymi z zapowiedziami nowych gier. Oprócz gry Mali Powstańcy – Warszawa 1944 Egmont poinformował, że wyda rodzinną grą dla młodszych graczy pod tytułem Re Re Kum Kum! Kolejna gra o żabach po folkowym Hooop! ? Czyżbyśmy się doczekali nowego trendu w Polsce, tak jak w poprzednich latach była na świecie moda na Wikingów, Chiny czy gry kooperacyjne? 😉 Szczegóły informacji prasowej znajdziecie w rozwinięciu.

Ukryty wśród zarośli staw przyciąga żaby z całej okolicy. Dawno temu odbył się tutaj koncert sławnego artysty – Mieczysława Frogga. Na jego cześć na największym z liści nenufaru został postawiony pomnik, a miejsce to nazwano Liściem Frogga. Obok pomnika umieszczono cenną pamiątkę – okulary wielkiego śpiewaka.

Niestety, najmłodsze pokolenie niewiele wie o Mieczysławie Froggu. Za to niebywałą frajdę sprawia małym żabkom skakanie z liścia na liść w okularach artysty. Wykorzystają każdą chwilę, by zabrać okulary i wesoło kumkając, poskakać w nich dookoła stawu. Ale muszą być czujne, duże żaby bacznie obserwują okolicę!

 • gra ćwicząca pamięć
 • gra dla całej rodziny
 • gra posiada 2 warianty: dla graczy w wieku 4+ i 5+
ReReKumKum! - nagrody

Re Re Kum Kum!

Wariant 1 – „Okulary Mieczysława Frogga”
(dla graczy w wieku od 5 lat)
Ulubioną zabawą małych żabek jest skakanie z liścia na liść w okularach Mieczysława Frogga. Wykorzystają każdą chwilę, by je zabrać i wesoło kumkając, poskakać dookoła stawu. Ale muszą być czujne, dużym żabom wcale się to nie podoba i będą się starały przerwać tę zabawę!

ReReKumKum - wariant 1

Re Re Kum Kum! - wariant 1

Wariant 2 – „Wyścig żabek”
(dla graczy w wieku od 4 lat)
Żabki zorganizowały wielki wyścig. Skacząc z liścia na liść, będą musiały wykazać się dobrą pamięcią, aby nie dać się zatrzymać dużym żabom i jak najszybciej dotrzeć do mety.

Re Re Kum Kum

Re Re Kum Kum! - wariant 2

Autorem gry Re Re Kum Kum jest Thierry Denoual. Przy grze będzie mogło się bawić od 2 do 6 graczy, w wieku od 4 do 104 lat. Przeciętny czas rozgrywki zajmuje około 15 minut. Cena gry wyniesie 109 złotych, a będzie można ją zakupić już od 19 sierpnia.


 

Facebook Comments

3 komentarze

 1. Boje sie myslec na jakich uzywkach byl autor fabuly 😉

  Okulary Mieczyslawa Frogga…hm…
  (ciekawe czy w oryginale gra byla rownie …niecodzienna)

 2. Patrząc na pionki, wnioskuję, że mamusia była żabą a tatuś hipopotamem…

 3. Mietek Frogg to był równy gość. Daj mi te jedną niedzielę, ostatnią niedzielę a potem niech wali się świat!

  😉

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

19 + dziewięć =