Home / News / Od Frankensteina do lalki Barbie

Od Frankensteina do lalki Barbie

RenFaireCardFan[1]Dawno, dawno temu pisałem o intrygującej karciance Gloom, z którą zresztą później miałem do czynienia osobiście. Gra ociekająca czarnym humorem, skierowana zdecydowanie do ludzi przekładający klimat nad mechanikę. Szczególnie do takich, którym spodobałby się klimat powstały z połączenia Rodziny Addamsów i Munchkina. Gloom miał jednak jeden bardzo oryginalny element – przezroczyste karty. A ten pomysł został wykorzystany w nowej grze Atlas Games – Ren Faire.

Niestety oprócz widowiskowej oprawy graficznej gra prezentuje się dość marnie, szczególnie jeżeli chodzi o fabułę. Gracze wcielają się w osoby, które po raz pierwszy biorą udział w festynie Renaissance faire. Każdy z bywalców jest ubrany jak za czasów odrodzenia, z wyjątkiem graczy. Ich celem jest zdobycie poszczególnych elementów ubioru zgodnych z duchem epoki. Aby zarobić pieniądze na ubrania muszą odstawiać różne przedstawiania, pokazywać sztuczki, jednym słowem zagrywać karty Performance. Gra wykorzystuje pomysł z przezroczystymi kartami, aby ubierać swoje postacie w poszczególne fatałaszki.

Niestety Ren Faire wygląda na jakąś karcianą wersje lalki Barbie. Szkoda, bo na początku się napaliłem, że ktoś znowu chce wykorzystać ten fajny pomysł z przezroczystymi kartami. Premiera gry jeszcze nieznana.

[Atlas Games]

 

Facebook Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

osiemnaście − trzynaście =