Home / News / Baczność, Admirał na pokładzie

Baczność, Admirał na pokładzie

Helena CainFantasy Flight Games zaprezentowało kolejne, bardzo konkretne informacje na temat dodatku Battlestar Galactica: Pegasus. Poprzednim razem przybliżono nam cylońskich przywódców, ale przecież nie od parady nazwa dodatku pochodzi od drugiego lotniskowca godnego nosić nazwę Battlestar – własnie Pegaza. Tym razem zajrzymy na jego pokład, a także zawrzemy bliższą znajomość z dowódcą.

Jak dobrze wiedzą miłośnicy serialu, Pani Admirał Helena Cain to prawdziwy wojskowy. Nie jakiś mięczak Adama, który przejmuje się sprawami tak nieistotnymi jak życie ludności cywilnej. Dla Pani Admirał liczy się jedynie efektywność w walce z wrogiem – niezależnie od kosztów. Jej statek również przewyższa Galacticę zarówno uzbrojeniem, jak i parametrami technicznymi. Znajdziemy tam cztery nowe lokacje, w tym aż dwie koncentrujące się na nader skutecznym niszczeniu statków przeciwnika. Oczywiście jeśli przy okazji trafimy w naszych – zdarza się, tak to bywa na wojnie. Trzecia lokacja pozwoli nam przyspieszyć nieco podróż w kierunku Kobolu, ale prawdziwe kontrowersje wzbudzi dopiero ostatnie z pomieszczeń. Tak! Nareszcie będzie można, zamiast marnować miejsce w areszcie, wysłać znienawidzonego Cylona bezpośrednio w kosmiczną pustkę. Oczywiście jeśli się nie pomylimy co do jego lojalności. Kiedy przeczytałem o tej możliwości, początkowo bardzo się zaniepokoiłem. Miałem podejrzenia, że twórcy gry popełnili niewybaczalny błąd i dopuścili możliwość eliminacji gracza w trakcie rozgrywki. W końcu trudno sobie wyobrazić, że człowiek wyrzucony w próżnię trafi jedynie do ambulatorium… Na szczęście tak się nie stanie. Gracz uzyska możliwość ponownego włączenia się do rozgrywki nową postacią – jednak jedynie kilka razy. Gdy zdarzy się to zbyt często – Cyloni automatycznie wygrywają. Oczywiście Cylon nie ma takich rozterek – bezpiecznie wskrzesza się na swoim statku-matce, tyle że… bez karty super kryzysu (ani żadnych innych kart).

Pegasus

Pegasus

Jednak wspominaliśmy o dzielnej, choć raczej mało humanitarnej Pani Admirał. Po pierwsze – według wojskowej hierarchii to ona, jeśli pojawi się w grze, uzyska na początku tytuł Admirała (niezbyt zaskakujące). Ponadto dość lekką reką wysyła ludzi na jednokierunkowy spacer w kosmos (bez skafandra), a raz na grę może zarządzić skok nadświetlny bez żadnego przygotowania – nawet z samego początku toru skoku. Nie wszyscy cywile to przeżyją, ale przecież nie oni są tu najważniejsi.

Admirał Helena Cain

Admirał Helena Cain

Wreszcie kolejną nowością będą dodatkowe karty umiejętności, oznaczone słowem Reckless (lekkomyślny). Będą one dość silne, ale zagrożone potężnym ryzykiem ze strony kontrujących je kart Treachery (zdrady) – wspomnianej już w poprzednich artykułach nowej talii umiejętności specjalnie dla Cylonów. Będzie trzeba zatem dwa razy pomyśleć, zanim się ich użyje.

Lekkomyślność...

Lekkomyślność...

...i zdrada.

...i zdrada.

Pozostaje czekać na wieści dotyczące drugiej z nowych plansz zapowiadanych w dodatku – Nowej Caprici.

[FFG]

 

Facebook Comments

4 komentarze

  1. Dla mnie BSG jest kompletna w swojej podstawowej wersji.
    Ciekawe, czy FFG uda się uczynić te grę jescze lepsza, bez nadmiernej komplikacji.

    No i tak się zastanawiam, czy 6 graczy to nie zbyt mało, na te wszystkie nowe możliwości, które wprowadzi dodatek…?
    Ale nie powiem – zapowiada się całkiem smakowicie 🙂

  2. BSG potrzebuje lepszego mechanizmu dostawiania statków cylonów niż ma teraz, bo aktualnie jest strasznie losowo i ludzie mają lekką przewagę. Ten skill mi się bardzo podoba, ale już możliwość prawie kompletnej anihilacji floty cylonów przez pegazusa mniej. Pożyjemy, zobaczymy.

  3. Z tymi nowymi lokacjami bojowymi “Strategic Planning” z bardzo potrzebnej karty, której często brakuje zmieni się w niesamowicie potrzebną kartę, której bez przerwy brakuje.

  4. A ja jestem ciekaw jak się zmieni przygotowywanie kart lojalności, skoro nigdy nie będzie wiadomo ile postaci weźmie udział w rozgrywce.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

13 − 10 =